Bitlis'te 2020-2021 Eğitim Öğretim Yılı İlköğretim Haftası Kutlaması Yapıldı

Bitlis, Hizan, Ahlat ve Adilcevaz’da 2021-2022 eğitim-öğretim yılı İlköğretim Haftası kutlamaları kapsamında çelenk sunma töreni gerçekleştirildi.

Bitlis'te 2020-2021 Eğitim Öğretim Yılı İlköğretim Haftası Kutlaması Yapıldı
15 Eylül 2021 - 15:56 - Güncelleme: 17 Eylül 2021 - 18:27
Bitlis, Hizan, Ahlat ve Adilcevaz’da 2021-2022 eğitim-öğretim yılı İlköğretim Haftası kutlamaları kapsamında çelenk sunma töreni gerçekleştirildi.

Bitlis Gökmeydan Anıtı'nda 2021-2022 eğitim-öğretim yılı İlköğretim Haftası kutlamaları kapsamında çelenk sunma töreni gerçekleştirildi.
Bitlis Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından İlköğretim Haftası nedeniyle TOKİ Ahmet Eren İlkokulu'nda bir program düzenlendi. Program Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başlarken, bu yılı Yunus Emre yılı olduğunu hatırlatan Milli Eğitim Müdürü M. Emin Korkmaz; “Dünya korona virüse karşı şu anda müthiş bir savaş veriyor. Milyonlarca insanın hayatına mal olan bir savaşın içerisindeyiz. Son bir buçuk yılda öğrencilerimiz zaman zaman okulla buluştu. Öğrencilerimizin eğitimini uzaktan eğitim yoluyla devam ettirmeye çalıştık. Ancak takdir edersiniz ki hiçbir sistem öğretmenin yerini tutmuyor. Bizim bu yıl kararlılığımız okullarımızı kapatmama yönündedir. Ancak bu konuda size çok büyük görevler düşüyor. Biz çocuklarımız okulun bahçesine girdiği andan itibaren maske, mesafe ve temizliğe dikkat edeceğiz. Velilerimizden isteğimiz mümkünse aşı olmanızdır. Eğer aşı olmuyorsanız belirli aralıklarla PCR testi yaptırmanızdır. Çünkü toplu ortamlarda bir tane taşıyıcı bütün topluma bulaştırma riskine sahiptir” dedi.
Programında sonunda öğrenciler tarafından şiirler okunarak halk oyunları gösterileri sunuldu.
Düzenlenen programa, Bitlis Vali Yardımcısı İzzet Cem Eser, İl Milli Eğitim Müdürü M. Emin Korkmaz, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları, Şube Müdürleri, Bitlis Eren Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Atlı, kurum amirleri, Anaokulu, İlkokul, Ortaokul ve Ortaöğretim kurumları müdürleri, veliler, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Hizan’da da ilköğretim haftası münasebetiyle çelenk sunma töreni düzenlendi.

Hizan İlçesinde İlköğretim Haftası etkinlikleri kapsamında Çelenk sunma ve kutlama programı gerçekleştirildi.
İlk olarak Hükümet Konağı bahçesinde İlçe Milli Eğitim Müdürü Cemalettin Güngör tarafından Atatürk büstüne çelenk konulması ile başlayan program saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla devam etti.
Daha sonra Şehit Öğretmen Abdurrahman Nafiz Özbağrıaçık İlkokulunda devam eden programda ilk olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Öğrencilere olan mesajı okundu. Ardından günün anlam ve önemini belirten konuşmalardan sonra öğrenciler tarafından şiirler okunarak, gösteriler sergilendi.
Hizan İlçe Kaymakamı Muhammed İkbal Yelek, öğrencilere yeni eğitim öğretim yılının hayırlı olmasını dileyerek program sona erdi.


Ahlat’ta 2021-2022 Eğitim - Öğretim yılı  "İlköğretim Haftası" Kutlama Programı

Ahlat’ta 2021-2022 Eğitim - Öğretim yılı  "İlköğretim Haftası" Kutlama Programı 16 Eylül  2021 Perşembe günü saat 09.00'da  İlçe Milli Eğitim Müdürü Mutluk Özden tarafından Atatürk Anıtına İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün  çelenginin sunulmasından sonra saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması ile çelenk sunma töreni sona erdi.  Saat 10.00'da Yunus Ensari İlköğretim  kurumundaki program  Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başlayıp program ilçe Milli Eğitim Müdürü Mutluk Özden’in günün anlam ve önemi ile ilgili konuşmasından sonra öğrenciler tarafından okunan şiirler ve gerçekleştirilen çeşitli etkinliklerle program sona erdi.  Düzenlenen programa, İlçe Kaymakamı Fikret Dağ, Belediye Başkanı Abdulalim Mümtaz Çoban, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mutluk Özden, kurum amirleri, şube müdürleri, okul müdürleri, veliler ve öğrenciler katıldı.Adilcevaz’da 2021-2022 Eğitim ve Öğretim Yılı İlköğretim Haftası kutlamaları

Adilcevaz’da 2021-2022 Eğitim ve Öğretim Yılı İlköğretim Haftası kutlamaları çerçevesinde sabah saat 9.00'da ilçe meydanında Atatürk büstüne ilçe Millî Eğitim Müdürlüğü çelengi İlçe Milli Eğitim Müdürü Yavuz Beşkardeş tarafından bırakıldı. Saat 10.00'da Harmantepe Nedim Korkut İlk ve Ortaokulunda yapılan kutlama töreni ile kutlamaya devam edildi. Kutlamada İlçe Milli Eğitim Müdürü Yavuz Beşkardeş yaptığı konuşmada; “Yeni eğitim ve öğretim yılında, yüz yüze eğitimde, pandeminin ve günün şartlarının gereği doğrultusunda tüm önlemler alınarak eğitime devam edileceği ve bu konuda sorumluluk sahibi herkesin üzerine düşeni en iyi şekilde yerine getirmesi gerektiğini vurguladı. Bu yeni ortamda olmazsa olmazımızın öğrencilerimiz olduğunu vurguladı. Başta öğrencilerimiz olmak üzere tüm eğitim camiasının ve halkımızın İlköğretim Haftası kutlu olsun” temennisinde bulundu.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum