BEÜ'de Uluslararası Kongre Düzenlendi

Bitlis Eren Üniversitesi ve Rimar Academy’nin Paydaş Olduğu II. Uluslararası Eğitim ve Beşeri Bilimler Araştırmaları Kongresi düzenlendi. IJHER- II. Uluslararası Eğitim ve Beşeri Bilimler Araştırmaları Kongresi Bünyesinde Kudüs Üniversitesi ve Bitlis Eren Üniversitesi Arasında İkili İşbirliği Protokolü İmzalandı.

BEÜ'de Uluslararası Kongre Düzenlendi
15 Eylül 2021 - 16:09
Bitlis Eren Üniversitesi ve Rimar Academy’nin Paydaş Olduğu II. Uluslararası Eğitim ve Beşeri Bilimler Araştırmaları Kongresi düzenlendi.
IJHER- II. Uluslararası Eğitim ve Beşeri Bilimler Araştırmaları Kongresi Bünyesinde Kudüs Üniversitesi ve Bitlis Eren Üniversitesi Arasında İkili İşbirliği Protokolü İmzalandı.
Bitlis Eren Üniversitesi ile Rimar Akademi’nin paydaş olduğu IJHER- II. Uluslararası Eğitim ve Beşeri Bilimler Araştırmaları Kongresi (International Congress of Humanities and Educational Research) 7 Eylül 2021 tarihinde İstanbul Ottoman's Life Deluxe Hotel’de gerçekleştirildi. Yurt içinden ve yurt dışından Irak, Cezayir, Filistin, Ürdün ve Libya gibi farklı ülkelerden araştırmacıların katıldığı kongrede protokol üyeleri; “Kudüs Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Imad Abu Kıshek,  Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Özcoşar, Bitlis Eren Üniversitesi Genel Sekreteri Doç. Dr. Mehmet Bakır Şengül, Rimar Academy Müdürü Sn. Amir Kaplan, Bitlis Eren Üniversitesi Dış İlişkiler Koordinatörü Dr. Öğr. Üyesi Samet Kalecik, Kongre Kordinotörleri Dr. Maher Mubdir Abdulkareem, Dr. Osman Türk”  yer aldı.
Filistin’den katılan Kudüs Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Imad Abu Kıshek “Kudüs’ten, Mescid-i Aksa’dan sizlere selam getirdim. Bu kongrenin düzenlenmesinde emek sarf eden herkese ve özellikle Rimar Academy Müdürü Sn. Amir Kaplan’a teşekkürlerimi ifade etmek isterim. Bu tür kongreleri Müslümanlar için bir fırsattır. Umarız ki bu çalışmaların sayısı artar. Burada Islam alemine ve bilime hizmet ediliyor. Kongremiz hayırlara vesile olsun. İnşallah gün gelecek Kudüs’te Mescid-i Aksa’da da çalışmalarımızı özgürce sürdüreceğiz” diyerek konuşmasını bitirdi.
Eren Üniversitesi Genel Sekreteri Doç. Dr. Mehmet Bakır Şengül “Bu kongrenin düzenlenmesinde emeği geçen herkese ve özellikle Rimar Academy Müdürü Sn. Amir Kaplan’a teşekkürlerimi sunmak istiyorum” sözleriyle başladı. Bitlis Eren Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necmettin Elmastaş’ın YÖK Anadolu Projesi kapsamındaki temasları nedeniyle kongreye katılamadığını ancak tüm katılımcıları ayrı ayrı selamladığını belirten Şengül, özellikle Kudüs Üniversitesi’ne ve rektörüne katılım sağlamalarından dolayı memnuniyetini ifade etti.
Kudüs Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Imad Abu Kıshek ve Bitlis Eren Üniversitesi Rektörü Rektör Prof. Dr. Necmettin Elmastaş adına Üniversite Genel Sekreteri Doç. Dr. Mehmet Bakır Şengül tarafından imzalanan ikili iş birliği protokolü, öğrenci ve akademisyen değişim programlarını, ortak araştırma çalışmalarını ve muhtelif konularda iki önemli üniversitenin ortaklığını kapsamaktadır.

 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum