Vali Çağatay, Ahlat Etkinliklerinin Açılış Programına Katıldı

Vali Oktay Çağatay, Malazgirt Zaferinin 950. Yıl Dönümünün 23-26 Ağustos tarihlerinde 1071 Millet Bahçesinde yapılacak olan etkinliklerin açılış programına katıldı.

Vali Çağatay, Ahlat Etkinliklerinin Açılış Programına Katıldı
24 Ağustos 2021 - 11:44
Vali Oktay Çağatay, Malazgirt Zaferinin 950. Yıl Dönümünün 23-26 Ağustos tarihlerinde 1071 Millet Bahçesinde yapılacak olan etkinliklerin açılış programına katıldı.

Açılış programında mehteran takımının gösterisi sonrası konuşan Bitlis Valisi Oktay Çağatay, bugüne kadar bu toprakların vatan olmasında emeği geçen tüm şehitleri rahmet ve minnetle anarak şöyle konuştu: “Bu yılki etkinliğin kültürel faaliyet olarak geçmesine sebep olan başta Sayın Cumhurbaşkanımıza teşekkür ediyorum. Geçtiğimiz günlerde ülkemizde yaşanan orman yangınlarında ve sel afetlerinde hayatını kaybedenlere de Allah’tan rahmet diliyorum. 950 yıl önce bugün Sultan Alparslan komutanları ve askerleri ile birlikte burada toplanarak, buradan Malazgirt’e geçerek bu toprakları bizlere vatan kıldı. Ne manidardır ki, tam 100 yıl önce bugün Gazi Mustafa Kemal Atatürk de Sakarya’da düşmanları mağlubiyete uğrattı. Sultan Alparslan, Atatürk ve bugünlere ulaşmamızda canını veren tüm komutanlarımıza minnettarız. Bütün güvenlik güçlerimize, terör şehitlerimize rahmet diliyorum. Bu yıl ki kutlamalarımızı çok daha özel ve güzel bir mekanda gerçekleştiriyoruz. Önümüzdeki günlerde de bu alanda Sayın Cumhurbaşkanımızı misafir edeceğiz. Okçular Vakfına, Çevre Şehircilik Bakanlığı’na, İçişleri Bakanlığına ve diğer bakanlıklara teşekkür ediyoruz. Sizlerden ricamız pandemi şartlarına Allah aşkına dikkat edelim. Bütün imkânlar elinizin altında. Sağlık çadırlarımız giriş kısmında konuşlandırıldı. PCR testlerimizi de aşılama faaliyetlerimizi de burada yapma imkânımız var. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.

Vali Oktay Çağatay, konuşmasından sonra alandaki çadırlara kurulmuş stantları gezdi. Stantlarda bulunan vatandaşlar ziyaretten duydukları memnuniyetleri dile getirirken Vali Çağatay’a yöresel hediyeler vererek birlikte hatıra fotoğrafı çektirdiler. Stant gezisi sırasında Türk Yıldızlarının akrobasi gösterisi vatandaşlar tarafından heyecan ve keyifle izlendi. Türk Yıldızları Akrobasi Timi 1071 Millet Bahçesi semalarına ay-yıldız çizdi.
Vali Çağatay Ahlat Belediyesinin standında Muharrem ayı nedeniyle alanda bulunan vatandaşlara aşure ikramında bulundu. Jandarmaya bağlı atlı birlikler ile fotoğraf çektiren Vali Çağatay, Türkiye’nin ve Dünyanın dört bir yanından gelen misafirlere burada bulunmalarından duyduğu mutluluğu dile getirdi
Son olarak Atlı Cirit Müsabakasını izleyen Vali Oktay Çağatay’ın 1071 Millet Bahçesindeki ziyaretleri sona erdi.

Vali Oktay Çağatay’a ziyaretleri sırasında eşi Hacer Hande ERGİN ÇAĞATAY Hanımefendi ile birlikte Bitlis Ak Parti Milletvekili Vahit Kiler, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Nail İlbey, Eren Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necmettin Elmastaş, Başsavcı Ali İhsan Akdoğan, Vali Yardımcıları, İlçe kaymakamları, Ahlat Belediye Başkanı Mümtaz Çoban, İl Emniyet Müdürü Celal Özcan, kurum müdürleri ve siyasi parti temsilcileri eşlik etti.

 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum