Bitlis'te Yüzlerce Fidan Toprakla Buluştu

Daha yeşil bir Türkiye için Tarım ve Orman Bakanlığı’nın başlatmış olduğu ‘Geleceğe Nefes’ kampanyası kapsamında Bitlis genelinde belirlenen alanlara fidan dikimi gerçekleştirildi.

Bitlis'te Yüzlerce Fidan Toprakla Buluştu
11 Kasım 2020 - 19:11 - Güncelleme: 11 Kasım 2020 - 19:28

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından geçen sene başlatılan 'Geleceğe Nefes' kampanyası bu yıl da 11 Kasım saat 11.11'de 81 il ve 922 ilçede aynı anda gerçekleşti.
Bu kapsamda; Tatvan Orman İşletme Şefliği tarafından temin edilen 3 bin adet fidanın 500 adedi Tatvan Kale Mahallesi’nde belirlenen alana dikimi gerçekleştirildi.

Milli Ağaçlandırma Günü kapsamında Tatvan’da düzenlenen “Geleceğe Nefes Ağaç Dikimi” etkinliği yoğun ilgi gördü.
Geçen yıl başlatılan ve bu yıl Geleceğe Nefes, Dünyaya Nefes sloganı ile yapılan programa çok sayıda vatandaş katıldı.


Hizan’da ‘Geleceğe Nefes Dünyaya Nefes’ etkinliği kapsamında Panor Dağı Mevkiinde belirlenen alanda fidanlar dikildi. Düzenlenen etkinlikte Kaymakam Muhammed İkbal Yelek; “Tüm ülkede eş zamanlı olarak gerçekleştirilen fidan dikme etkinliğine Hizan olarak bizler de katıldık. Kampanyamızın tüm ülkede başarıyla sonuçlanmasını temenni ediyorum. İnşallah önümüzdeki günlerde bu bölgemiz çok yeşil bir hale gelecek.  Katılım sağlayan vatandaşlarımıza teşekkür ederim” dedi.


Hizan’da Fidan dikim etkinliğine Kaymakam Muhammed İkbal Yelek, İlçe Belediye Başkanı Cezail Aktaş, Cumhuriyet Başsavcısı Ali Tarakcı, İlçe Jandarma Komutanı V. Üsteğmen Mehmet Durmuş, İlçe Emniyet Amiri Erbil Başar, Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Amir ve Memurları ve vatandaşlar katıldı. 


Ahlat Gençlik Kampı’nın bulunduğu alanda gerçekleşen fidan dikimine Bitlis Valisi Oktay Çağatay, Bitlis Cumhuriyet Başsavcısı Ali İhsan Akdoğan, Bitlis Eren Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erdal Necip Yardım, Ahlat Kaymakamı Fikret Dağ, Ahlat Belediye Başkanı Abdulalim Mümtaz Çoban, kurum amirleri, kamu kurumlarında çalışan memurlar, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı. 


Fidan dikimine katılan vatandaşlarla, hatıra fotoğrafı çeken Vali Oktay Çağatay fidan dikimi yaptıktan sonra gazetecilere açıklamada bulundu; Vali Çağatay yaptığı açıklamasında; “Şu anda Ahlat’tayız. Geçen yıl başlayan program kapsamında bu yıl burayı örnek bölge olarak seçtik. Şuanda Bitlis’te 7 ayrı bölgede toplam 100 bin ağaç olarak yürütülen faaliyeti buradaki bin 500 ağaçla devam ettirmiş oluyoruz. Malumunuz Cumhurbaşkanımızın önderliğinde başlayan bir projedir. Her yıl 11.11.11 diye nitelendirdiği, yani 11’inci ayın 11’inde saat 11.00’da yapılan bir faaliyettir. Bu yıl 30 ülkeden de katılım olduğunu biliyoruz. İnşallah dünyaya yayılacak ve dünyayı ağaçlandırma seferberliğinde Türkiye önder olacak. Bitlis’imize ve ülkemize hayırlı olsun. Emeği geçenlere de teşekkür ederim” dedi.

Geleceğe nefes, dünyaya nefes ağaçlandırma seferberliği kapsamında Mutki’de de fidanlar toprakla buluşturuldu. 

 

HABERİN VİDEOSU İÇİN TIKLAYIN
HABERİN FOTOĞRAFLARI HABERİN DEVAMINDA 


FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum