Bitlis'te Merdivenler Yenileniyor

Bitlis’te, dik ve dar sokaklara yapılan merdivenlerde yoğun bir yenileme çalışması yürütüyor. Belediye, talep doğrultusunda yeni merdivenler de yapıyor.

Bitlis'te Merdivenler Yenileniyor
02 Kasım 2021 - 12:52 - Güncelleme: 19 Aralık 2021 - 20:48
Bitlis’te, dik ve dar sokaklara yapılan merdivenlerde yoğun bir yenileme çalışması yürütüyor. Belediye, talep doğrultusunda yeni merdivenler de yapıyor.

Bu kapsamda Bitlis’in farklı mahallelerindeki dik ve dar sokaklara yeni merdivenler yapan Bitlis Belediyesi, mevcut merdivenlerde de yenileme çalışmalarına devam ediyor. Belediye tarafından yeni yapılan merdivenler ve yenileme çalışmaları, vatandaşlar için büyük sorun olan merdiven problemini ortadan kaldırdı. Merdivenlerin bakım ve onarımını yapan belediye, paslanmaz çelik korkuluklarla merdivenleri daha güvenli ve kullanışlı hale getirdi.
Yürüyüş için zorlu olan sokaklarda yeni merdivenlerin yapımı da devam ediyor. Bitlis Belediyesi, Zeydan Mahallesi, 8 Ağustos Mahallesi, Gazibey Mahallesi, Atatürk Mahallesi, Saray Mahallesi Şemsi Bitlis Mahallesi Taş Mahallesi Beşminare Mahallesi ve İnönü Mahallesi’nde bulunan ve vatandaşların sürekli kullandığı merdivenlerde yenileme çalışmalarını sürdürüyor. Bitlis’te kent estetiği için önemli çalışmalara imza attıklarını belirten Bitlis Belediye Başkanı Nesrullah Tanğlay, vatandaşlardan gelen talepler doğrultusunda dik yokuşlu sokakları merdivenlerle daha kullanışlı hale getirdiklerini söyledi. Yeni yapılan merdivenlerin yanı sıra mevcut merdivenleri de revize ettiklerini ifade eden Başkan Tanğlay, vatandaşlar için sıkıntılı olan sokaklara öncelik verdiklerini vurguladı. 
Vatandaşların memnuniyetine büyük önem verdiklerini belirten Başkan Tanğlay, “Bitlis’te vatandaşlarımızın huzuru ve memnuniyeti için çalışıyoruz. Yaptığımız çalışmalarda vatandaşların isteklerini dikkate alıyoruz. Talepler doğrultusunda yolları daha kullanışlı hale getirmek için merdiven inşa ederek mahalle sakinlerinin büyük bir sorununu çözüyoruz. Ayrıca mevcut merdivenleri de yenileyerek daha kullanışlı hale getiriyoruz” dedi.

 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum