Tatvan Andalus Cafe'de " Ben Frida Kahlo / Otoportre " oyunu sahnelendi

Bitlis- Tatvan'da Kültür mahallesi cumhuriyet caddesi , eski otogar yanı yol üzerinde alışılmışın dışında konseptiyle , hem insanların dinlenebileceği , hem kitap okuyabileceği , hem de tiyatro izleyebileceği bir cafe insanlara hizmet etmekte. Şehrin yoruculuğundan sığınabileceğiniz bir mekan.

Tatvan Andalus Cafe'de " Ben Frida Kahlo / Otoportre " oyunu sahnelendi
06 Kasım 2023 - 11:21 - Güncelleme: 06 Kasım 2023 - 17:10
Birçok farklı şehirlerden gelen tiyatro gruplarının oyunlarının sahnelendiği minimal bir tiyatro sahnesi Tatvan'a  güzellik katmakta. 

5 kasım cumartesi  günü AndaluSahne'de  BEN FRİDA KAHLO (OTOPORTRE)  
Elazığ'dan gelen  Almila Tiyatro Atölyesi'nin tek kişilik performasıyla , biletleri yok satan oyunu sahnelendi. Oyunu Yöneten ve Rejisörü Mahmut YILDIRIM , Oyun Yazarı Ahmet Yapar,  Oynayan Müzeyyen ASLAN. 

Oyunun Konusu : 
Devrimin ve acının kadını Magdalena Carmen Frida Kahlo Calderon, Meksikalı ressamın hayatını , yaşadıklarını kendi ağzından üst seviye performans ile seyircilere sunmakta, daha genç yaşta geçirdiği tren kazası, sakatlıklar, ayrılıklar, acılar, hastane köşelerinde ki kötü anılarını anlatmakta. Bir yirminci yüzyıl popüler kültür ikonu haline gelen ressam , resimlerinin yanı sıra inişli çıkışlı özel yaşamı ve politik görüşleri ile tanınır. Sanatı sürrealist olarak tanımlanmışsa da kendisi bu tanımı reddetmiştir. Ressam Diego Rivera'nın eşidir.  


 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum