Bitlis Genelinde Muhtarlar Günü Programı Düzenlendi

Halk ile yönetimler arasında önemli bir köprü görevi gören muhtarlar için Bitlis genelinde program düzenlendi. 19 Ekim Muhtarlar günü dolayısıyla yapılan program;

Bitlis Genelinde Muhtarlar Günü Programı Düzenlendi
19 Ekim 2020 - 14:08 - Güncelleme: 19 Ekim 2020 - 14:12

Vali Oktay Çağatay, 19 Ekim Muhtarlar Günü münasebetiyle Bitlis Muhtarlar Derneği Başkanı Saray Mahallesi Muhtarı İlhan Turgut, Kireçtaşı Köyü Muhtarı Felemez Ulaştan ve Çeltikli Köyü Muhtarı Maşallah Demir’ i makamında kabul etti. Muhtarlık teşkilatının yerel demokrasinin en önemli taşlarından biri olduğunu belirten Vali Oktay Çağatay; “Devletimizin hizmetlerinin en ücra yerlerde yaşayan vatandaşlarımıza ulaştırılmasında Muhtarlarımızın çok büyük emeği bulunmaktadır. Devletimizin hizmetlerinin yerine getirilmesinde katkı sunan tüm muhtarlarımızın 19 Ekim Muhtarlar Günü’nü, en içten dileklerimle kutluyor; tüm Köy ve Mahalle muhtarlarımıza başarılı, sağlıklı ve huzurlu bir ömür diliyorum” dedi.  

Bitlis Belediye Başkanı Nesrullah Tanğlay, Muhtarlar Günü dolayısıyla mesaj yayınlayarak, başta Bitlis’teki muhtarlar olmak üzere, tüm muhtarların Muhtarlar Günü’nü kutladı.
Muhtarların halk ile yönetimler arasında önemli bir köprü görevi gördüğünü vurgulayan Başkan Tanğlay, muhtarlara hitaben; “Sizler, kamu idarecileri olan bizlerin mahallelerdeki gözümüz kulağımızsınız. Bitlis’imizin genişleyen hizmet sahamızda öneminiz bir kat daha artmış, uzakların yakın olmasında bizlere değerli katkılarınız olmuştur. Bu duygularla vatandaşlarımızın hizmetlerle buluşması, mutlu ve huzurlu bir yaşam sürmeleri için, kamu ve yerel yönetimler arasında önemli bir köprü vazifesi gören siz değerli muhtarlarımızın Muhtarlar Günü’nü kutluyor, hepinize sağlık ve mutluluk diliyorum” ifadelerine yer verdi.

Hizan Kaymakamı Muhammed İkbal Yelek ise şunlara değindi; “19 Ekim Muhtarlar Günü: kamu hizmetlerinin daha etkin, verimli, şeffaf ve süratli bir şekilde yürütülmesinde önemli rol oynayan ve çağdaş kamu yönetimi anlayışının en temel unsurlarından birini teşkil eden ‘Muhtarlık Müessesesi’  halk ile devlet kurumları arasında doğrudan köprü görevi görmektedir. Bu vesile ile İlçemizde görev yapan tüm köy ve mahalle muhtarlarımızın ‘Muhtarlar Gününü’  tebrik eder, çalışmalarında başarılar dilerim” dedi.

Hizan Hükümet Konağı bahçesinde düzenlenen törende, Muhtarlar Derneği Başkanı Bedirhan Uğuş Atatürk Anıtı'na çelenk sundu.
Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunması ile devam eden törende, muhtarlar adına Kolludere Köyü Muhtarı Cengiz İnan konuşma yaptı.
Muhtarlık müessesinin en köklü kurumlardan olduğunu belirten İnan; “Muhtarlığın toplumun tarihsel ve geleneksel niteliklerini içeren öz kültüründen doğan bir kurum olduğunu” söyledi.
Programdan sonra muhtarlar Kaymakam Muhammed İkbal Yelek’i makamında ziyaret etti.
 
Tatvan Belediye Başkanı Mehmet Emin Geylani; “Bizlerle iş birliği içerisinde çalışıp vatandaşımıza ulaşmamızı kolaylaştıran, demokrasinin temel taşı bütün muhtarlarımızın Muhtarlar Günü'nü kutluyoruz” vurgusunda bulundu.
 

HABERİN FOTOĞRAFLARI HABERİN DEVAMINDA


FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum