Bakan Pekcan: "Haksız Kazançları Bildirin"

Gündemde olan ve sağlığı ciddi bir şekilde etkileyen Koronavirüs dünyanın birçok kentini esir almış durumda. Önlem için takılan maskelerde ise fahiş fiyatlar gündeme gelmiş vaziyette.

Bakan Pekcan: "Haksız Kazançları Bildirin"
27 Şubat 2020 - 16:46 - Güncelleme: 08 Mart 2020 - 19:29
Gündemde olan ve sağlığı ciddi bir şekilde etkileyen Koronavirüs dünyanın birçok kentini esir almış durumda. Önlem için takılan maskelerde ise fahiş fiyatlar gündeme gelmiş vaziyette. Şu ana kadar 8 firmayla ilgili şikâyet geldiğini belirten Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan; “Maskede fahiş fiyat artışlarının Alo 175 ya da 'Haksız Fiyat Artışı' mobil uygulamasından yapılabileceğini” söyledi.
 
Bakan Pekcan konu hakkında şu açıklamaları yaptı:
"Fiyat artışı yönünde şikâyetler var. İnternet üzerinden satışlar olmak üzere toplam 8 firmayla ilgili şikâyet geldi. Reklam Kurulu toplantısı 10 Mart'taydı, onu maskeden dolayı 3'üne çektik. Vatandaşlarımız maskede fahiş fiyat şikayetlerini Alo 175'e başvurarak ya da 'Haksız Fiyat Artışı' mobil uygulamasından ulaştırabilirler. Fiyatları gönderdikleri anda bakanlığımızın merkezine ve il müdürüne düşüyor. Hemen il müdürümüz gerekli önlemleri alıyor ve takibine başlıyoruz” dedi.
Biz ticaret bakanlığı olarak burada hemen ceza kesmiyoruz. Önce savunma istiyoruz. Savunmasını alıp gerçekten sebeplerine bakıyoruz değerlendirdikten sonra reklam kurulu tarafından ceza kesilebiliyor. Reklam Kurulu toplantısı 10 Mart'taydı onu 3'üne çektik. 104 bin liraya kadar cezası var.
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum