Altunkalbur Mesire Alanı Vatandaşların Hizmetine Açıldı

Yapımı tamamlanan Altunkalbur Mesire alanının açılışı düzenlen törenle hizmete girdi.

Altunkalbur Mesire Alanı Vatandaşların Hizmetine Açıldı
24 Ağustos 2020 - 16:56
Yapımı tamamlanan Altunkalbur Mesire alanının açılışı düzenlen törenle hizmete girdi.
Bitlis’te yıllardır atıl durumda olan Altunkalbur büyük çalışmalar sonucunda Bitlisli vatandaşların hizmetine sunuldu.

Çocukluğumuzda gelip serinlediğimiz yer olan Altunkalbur mesire alanı çok şükür tekrar daha güzel bir şekilde vatandaşların hizmetine açıldı diyen Ak Parti Bitlis Milletvekili Vahit Kiler sözlerini şu şekilde sürdürdü; “Başta tüm basının önünde Genç Başkanımız Nesrullah kardeşimi tebrik ediyorum. Burası bizim çocukluğumuzdan beri bizim özlemimizdi. Gelip burada oturup havuza girerdik. Serinleyip dinlenirdik. Eskiden böyle bir adım atılmıştı ama o zaman sadece duvarları yapılmıştı. Ama ondan sonra ne yazık ki sahip çıkılmadı. Değerli başkanımız Nesrullah Bey başkan olduktan sonra böyle bir hayalimiz gerçek oldu. İstiyoruz ki tüm Bitlisliler gelip burada oturup günlerini geçirsinler buraya sahip çıksınlar buraları korusunlar. Altunkalbur herkesin hem kalbinde hem dilinde olan bir mekândı. Bitlis’te yaşayan herkesin arzusunu yerine getirdi. Ben bu vesileyle değerli başkanımıza teşekkür ediyorum” diyerek sözlerini sonlandırdı.
Buraların yapılmasından çok sonraki nesillere aktarmanın daha önemli olduğunu dile getiren Bitlis Valisi Oktay Çağatay ise; “Değerli başkanım gerçekten koltuğu devraldığı günden bu yana gerçekten çok güzel çalışmalara imza attı. Bugünde o çalışmalardan yalnızca birini vatandaşlarımızın hizmetine açmanın mutluluğunu yaşıyoruz. İlimizde neredeyse asfaltsız yer kalmadı ve neredeyse bütün altyapı çalışmalarında sona gelindi. Başkanımız güzel projelere imza attı ve o projeleri de hayata geçirdi. Altunkalbur mesire alanı da o projelerdendi. Allah hayırlı etsin Allah daim etsin” şeklinde konuştu.
Daha sonra söz alan Bitlis Belediye Başkanı Nesrullah Tanğlay; “Ben öncelikle bugün burada bizi yalnız bırakmayan Değerli Vekilime, Değerli Valime, Çok kıymetli ilçe belediye başkanlarımıza ve Belediye meclis üyelerine teşekkür ediyorum. Altunkalbur mesire alanı 4000 metrekare alan üzerine kurulan ve Değerli vekilimin dediği gibi hepimizin çocukluk hayaliydi. Bizler görevi devraldığımız zaman burası adeta bir çöplüktü. Bu gördüğünüz alanda sadece burada 200 kamyonun üzerinde çöp çıkardık. Allah’a hamd olsun güzel bir hizmet oldu. Tabi biz bu mesire alanına özellikle aileleri davet ediyoruz. Zamanlarını burada geçirsinler, çaylarını bizim tabirimizle dolmalarını buraya getirip burada yesinler. Buraya sahip çıksınlar. İnşallah onların sahip çıkmasıyla beraber Altunkalbur mesire alanı hak ettiği güzelliğini koruyacaktır. Bizler belediye olarak sadece şehrin altyapısıyla değil her şeyiyle ilgileniyoruz. Bir belediyenin yapması gereken ne varsa fazlasıyla yapıyoruz. Altyapı, yol kanalizasyon çalışmalarının yanında sosyal alanlara da eğilip vatandaşların Pandemi sürecinde daha çok ihtiyacı olan açık alan oluşturmaya daha da özen gösteriyoruz. Buradan bir kez daha bu alanın memleketimize ve vatandaşlarımıza hayırlı olmasını Allah’tan diliyorum. Tüm misafirlere ve değerli basına bizi yalnız bırakmadığı için teşekkür ediyorum” diyerek konuşmasına son verdi.
 
Bitlis Altunkalbur mesire alanı Ak Parti Bitlis Milletvekili Vahit Kiler, Bitlis Valisi Oktay Çağatay, Belediye Başkanı Nesrullah Tanğlay, AK Parti İl Başkanı Engin Günceoğlu, Belediye Meclis Üyeleri ve İlçe Belediye Başkanlarının katılımı ile hizmete açıldı.
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum