Vali Çağatay Depremi Yaşayan Köylerin Muhtarlarıyla Bir Araya Geldi

Vali Oktay Çağatay, merkez üssü Hizan ilçesine bağlı Doğancı Köyünde meydana gelen deprem sonrası bölgedeki muhtarlarla bir araya geldi.

Vali Çağatay Depremi Yaşayan Köylerin Muhtarlarıyla Bir Araya Geldi
08 Ağustos 2020 - 23:04
Reklam

Vali Oktay Çağatay, merkez üssü Hizan ilçesine bağlı Doğancı Köyünde meydana gelen deprem sonrası bölgedeki muhtarlarla bir araya geldi.
Vali Oktay Çağatay, beraberindeki Vali Yardımcısı Tamer Kılıç, Hizan Kaymakamı Mustafa Köleoğlu, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Nail İlbey, İl Emniyet Müdürü Yaman Ağırlar, AFAD Müdürü Ali Fuat Balkan, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü İsmetullah Altun ve diğer kurum müdürleri ile birlikte Hizan’a bağlı Sağınlı Jandarma Karakol Komutanlığına giderek, bölgedeki 30 köy muhtarı ile bir araya geldi ve sorunlarını dinledi.
Öncelikle geçmiş olsun dileklerini ileten Vali Oktay Çağatay, muhtarlardan köylerindeki son durumlar hakkında bilgi aldı. Muhtarların sıkıntılarını ve isteklerini dinleyen Vali Oktay Çağatay, taleplerin giderilmesi için ilgili birimlere talimat verdi.
Vali Oktay Çağatay, muhtarlarla görüştükten sonra yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Dün saat 22.20 sıralarında merkez üssü Hizan’ın Doğancı köyünde 4,6 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Deprem, Bitlis Merkez, Siirt’in Pervari ve Van’ın Bahçesaray ilçelerinde de hissedildi. Depremden hemen sonra AFAD İl Müdürlüğümüzün ekiplerini bölgeye yönlendirerek çalışmalara başladık. Arkadaşlarımız, İl Özel İdaresi ve AFAD Müdürlüğünden desteklerini aldılar. Deprem merkezi, Sağınlı Jandarma Karakol Komutanlığımıza bağlı 30 köy olunca biz de burada muhtarlarımızla bir araya geldik ve sorunlarını dinledik. Bize gelen bilgiler, 40 köyümüzde bazı evlerde çatlaklar meydana geldiği yönünde. Arkadaşlarımız şu anda alanda çalışıyorlar. Çok şükür can ve mal kaybımız olmadı. Ama vatandaşlarımızın taleplerini yerinde görmek ve değerlendirmek üzere geldik. Ciddi bir sıkıntı olmadığını düşünüyoruz. Yine de vatandaşlarımızın taleplerini değerlendireceğiz. Önümüzdeki günlerde de depremsiz günler diliyoruz” dedi.
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum