Tatvanlı Hafız Öğrenciler Gezi Programında Buluştu

Tatvan Müftülüğü, Sakine Kalyoncu Hafızlık Yatılı Kız Kur’an Kursunda hafızlık eğitimi alan öğrencilere yönelik Mardin gezisi düzenledi.

Tatvanlı Hafız Öğrenciler Gezi Programında Buluştu
16 Kasım 2021 - 13:30
Tatvan Müftülüğü, Sakine Kalyoncu Hafızlık Yatılı Kız Kur’an Kursunda hafızlık eğitimi alan öğrencilere yönelik Mardin gezisi düzenledi. Tatvan Kaymakamlığı ve Belediye Başkanlığı tarafından desteklenen proje de öğrencilere Mardin’in tarihi, manevi ve turistik alanları gezdirildi.

Müftülük şube müdürü Selman Alp Çilingir refakatinde sabah erken saatlerde gezi için yola çıkan kafile önce Veysel Karani Hazretleri'nin türbesini ziyaret edip, ardından Hasankeyf ilçesine kısa bir ziyaret gerçekleştirdikten sonra Midyat’a geçerek buradaki tarihi mekânları gezdiler. Geceyi Kızıltepe’de geçiren öğrenciler, Kızıltepe Müftülüğü tarafından organize edilen kahvaltıya katıldılar. Ardından Mardin’in tarihi mekânlarını gezen öğrenciler moral depolayarak Tatvan’a geri döndüler.

Tatvan İlçe Müftüsü Zahit Demirel; “Sakine Kalyoncu Hafızlık Yatılı Kız Kur'an Kursunda hafızlık eğitimi alan öğrencilerimizin, hem yılın yorgunluğunu üzerlerinden atmak hem de moral depolamalarını sağlamak için Mardin’e gezi düzenledik. Öğrencilerimiz bu gezide tarihi bölgelerin yanı sıra Veysel Karani Hazretleri’nin türbe ve külliyesi başta olmak üzere dini mekânları ziyaret etme imkânı buldular. Bundan böyle bu tür gezilerimizi ve sosyal etkinliklerimizi sürdüreceğiz. Bu tarihi ve kültürel gezi programında bizlere her türlü imkanı sunan başta Kaymakamımız Tekin Erdemir, Belediye Başkanımız Mehmet Emin Geylani, Mardin İl Müftüsü Ali Hayri Çelik ve Kızıltepe İlçe Müftüsü Mahsum Taşçı beye teşekkür ederim” dedi.

 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum