Tatvan Doğu Anadolu Kitap Fuarı açılıyor

Bitlis’in Tatvan Belediyesi tarafından ikincisi düzenlenecek olan Tatvan Doğu Anadolu Kitap Fuarı başlıyor.

Tatvan Doğu Anadolu Kitap Fuarı açılıyor
02 Ekim 2023 - 08:49 - Güncelleme: 05 Ekim 2023 - 14:19

Tatvan Belediyesi tarafından 6-15 Ekim tarihleri arasında düzenlenecek kitap fuarına sayılı günler kalırken ikincisi düzenlenen fuarın etkinlik programı açıklandı. 10 gün boyunca sürecek fuarda söyleşiden şiir dinletisine, çocuk kültür etkinliklerinden imza günlerine binlerce kitap, 120’den fazla yazar, şair, konuşmacı ve gazeteciler kitapseverler ile buluşacak. Tatvan Belediyesi tarafından ikinci kez kapıları açılacak fuarın detaylarını açıklayan Tatvan Belediye Başkanı Mehmet Emin Geylani geçen yıl ilkini düzenledikleri fuarın Doğu Anadolu Bölgesi’nin en gözde ve en büyük kitap fuarlarından biri olduğunu söyledi. Tatvan’da geçen yıl başlattıkları kitap fuarını geleneksel hale getirdiklerinden dolayı heyecan duyduklarını ifade eden Başkan Geylani, "Yeni yüzyılda yüzbinlerce okuru, kitaplarla buluşturacağız. Tatvan’da ilkini düzenleyeceğimiz kitap fuarı için hazırlıklarımızı bitirdik. "En İyi Dost Kitaptır" temasıyla gerçekleşecek fuarımızda 100’lerce yayınevi, 120’den fazla yazar, şair, konuşmacı, yüz binlerce kitap, gazeteci, konuşmacı ve sanatçıların yer alacağı fuara geçen yıldaki gibi binlerce ziyaretçinin yoğun ilgi göstermesini bekliyoruz" dedi.

 

 

 

"Yüzbinlerce kitabı yüzbinlerce okuyucu ile buluşturuyoruz"

 

Fuara katılacak konukları açıklayan Başkan Geylani, Merve Gülcemal, Gülşen Gazel, Dursun Ali Erzincanlı, Halit Ertuğrul, Mehmet Emin Yıldırım, Nurullah Genç, Hatice Kübra Tongar, Ahmet Şimşirgil, Alişan Kapaklıkaya, Hayati İnanç, Yusuf Kaplan, Ebubekir Sofuoğlu, İhsan Süreyya Sırma’nın yanı sıra çok sevilen yazar ve şairlerin de çeşitli etkinliklerle ziyaretçilerle buluşacağını belirterek yeni yüzyılda yüzbinlerce kitabı yüzbinlerce okuyucu ile buluşturuyoruz" diye konuştu.

 

Fuar çerçevesinde 10 gün boyunca çeşitli etkinlikler ile kitapları okur severlerle buluşturacağını belirten Geylani, "Sadece Bitlis’ten değil çevre illerden ve bölgeden de Fuarımızın yoğun ilgi görmesini bekliyoruz. Birbirinden değerli isimleri Tatvan’da ağırlayacağız. Tüm okur severleri fuara davet ediyoruz" dedi.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum