Tatvan'daki Okullarda Filistinli Çocuklar İçin Bir Dakikalık Saygı Duruşu Gerçekleşti

Tatvan’da, İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarında yaşamını yitiren Filistinli çocuklar için okullarda 1 dakikalık saygı duruşunda bulunuldu.

Tatvan'daki Okullarda Filistinli Çocuklar İçin Bir Dakikalık Saygı Duruşu Gerçekleşti
24 Ekim 2023 - 09:24

Milli Eğitim Bakanlığının aldığı karar doğrultusunda,Tatvan’daki okullarda bayrak töreni sırasında bir dakikalık saygı duruşu gerçekleştirildi. 
Tatvan Sultan Alparslan İmam Hatip Ortaokulu’ndaki törene katılan Tatvan İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Uludağ, “Milli Eğitim Bakanlığımızın genelgesi kapsamında, bütün okullarımızda, İsrail’in yapmış olduğu Filistin’deki zulümden ve oradaki katliamlardan dolayı, ülkemizde 3 günlük yas ilan edilmiş ve bu  çerçevede, Bakanlığımızın genelgesi doğrultusunda, her okulumuzun bayrak töreninde Gazze’deki şehitler için bir dakikalık saygı duruşu ve akabilende İstiklal Marşı’nın okunması şeklinde bir program gerçekleştirdik. Bu vesileyle ilçemizdeki Sultan Alparslan İmam Hatip Ortaokulu’na geldik. Öğrencilerimizi bu konuda bilgilendirmek, farkındalık oluşturmak, günün önemini, yaşananların ne anlama geldiğini, Gazze’deki zulmün kimler tarafından yapıldığını öğrencilerimizin anlaması konusunda bu uygulamayı çok önemli bulduk. Bundan sonraki eğitim faaliyetlerimizde ve toplumsal faaliyetlerimizde de ülkemizin birliği, bütünlüğü, kardeşliği ve İslam dünyasının birliği ve kardeşliği için bu tavrımızı sürdürmeyi kendimize bir görev sayacağız. İsrail’in 7 Ekim’den bu yana Gazze’de yapmış olduğu saldırılarda şehit olan bütün Müslümanlara Allah’tan rahmet, yaralılara şifa diliyoruz” dedi.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum