Tatvan'da Sipan Tekstil 200 Kişiye İstihdam Alanı Sağlayacak

Tatvan’da Sipan Tekstil 200 kişiye istihdam alanı sağlayacak.

Tatvan'da Sipan Tekstil 200 Kişiye İstihdam Alanı Sağlayacak
23 Ekim 2021 - 15:34 - Güncelleme: 23 Ekim 2021 - 16:35
Tatvan’da Rauf Ceylan yönetiminde kurulan Sipan Tekstil 200 kişiye istihdam alanı sağlayacak. İş Adamı Rauf Ceylan yönetiminde İstanbul’dan memleketi Tatvan’a taşınan modelist Küntaş, Fransa’ya ihraç yapıyor. Tatvan’da Sipan Tekstil adıyla kurulan tekstil atölyesi ile 200 kişiye istihdam alanı sağlanırken dikilen ürünler ise Fransa’ya ihraç ediliyor.

10 yaşından beri çırak olarak işe başlayan Mesut Küntaş, 25 yıllık tecrübesiyle İstanbul’da Modelist olarak sürdürdüğü işini Tatvan’da geliştirerek diktikleri ürünleri Fransa’ya gönderiyor. Sipan Tekstil adıyla kurulan atölyede ise Tatvan’daki ve bölgedeki vatandaşlara da 200 kişilik istihdam alanı sağlanacak.


Sipan Tekstil yöneticisi ve Modelist Mesut Küntaş yaptığı açıklamada; “Yeni kurulan atölyemizde, deneyimli elemanların yanı sıra dikiş makinası kullanabilen vatandaşları istihdam etmek üzere bekliyoruz. Atölyemizde Kompleci, Ovarlokçu, Singerci, Reşmeci, Ütücü, Kalite Kontrolcü, Paketleme alanları mevcutken bu işlerde çalışabilecek ekip arkadaşları arıyoruz” dedi.   

 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum