Tatvan'da Silah Operasyonu

Tatvan’da sosyal medya üzerinden silahlı olarak görüntü paylaşan şahıslara yönelik yapılan operasyonda silah ve mühimmat ele geçirildi.

Tatvan'da Silah Operasyonu
23 Ekim 2023 - 09:15 - Güncelleme: 23 Ekim 2023 - 09:49
Bitlis Valiliğinden yapılan açıklamada, “​Bitlis Valiliği İl Jandarma Komutanlığı unsurlarınca, sosyal medya üzerinden silahlı olarak görüntü paylaşan şahıslara yönelik yapılan çalışmalar neticesinde;
19.10.2023 günü Tatvan ilçesinde operasyon düzenlenmiş ve operasyon neticesinde; 1 adet AK-47 Kalaşnikof makinalı tüfek, 4 adet şarjör, 447 adet dolu fişek, 48 adet 7.62 mm boş kovan, 1 adet Browning marka otomatik av tüfeği, 1 adet Magnum marka kurusıkı tabanca, 1 adet Magnum marka pompalı tüfek, 1 adet Browning marka tabanca, 1 adet menşei belli olmayan tabanca ele geçirilmiştir. Tatvan Cumhuriyet Başsavcılığının talimatı ile ele geçirilen silah ve malzemelere el konulmuş olup, 3 şüpheli şahıs hakkında adli işlemlere başlanılmıştır.

Güvenlik güçlerimiz bölge halkımızın da desteği ile huzur ve güvenliği sağlamak maksadıyla, ilimiz genelinde operasyonlarını arttırarak, suç ve suçlularla mücadeleyi kararlılıkla sürdürecektir.” denildi.
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum