Tatvan'da Okullar Dezenfekte Edildi

Koronavirüs salgını önlemleri kapsamında 21 Eylül Pazartesi günü okula başlayacak öğrenciler için okullar dezenfekte ediyor.

Tatvan'da Okullar Dezenfekte Edildi
19 Eylül 2020 - 21:09
Koronavirüs salgını önlemleri kapsamında Tatvan ilçe genelinde düzenli olarak dezenfekte işlemlerini yapan Tatvan Belediyesi, okulların yeniden açılma kararı alınmasından sonra gerekli çalışmaları yaptı. Tatvan Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü ve Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri ilçedeki okullarda dezenfekte çalışması gerçekleştiriyor. Çalışmalar çerçevesinde okulların sınıfları başta olmak üzere ortak kullanım alanları dezenfekte edilerek ve okul bahçeleri tazyikli su ile yıkanarak öğrencilerin sağlıklı bir ortamda ders görmeleri için hazır hale getirildi.
 
Tatvan Belediye Başkanı Mehmet Emin Geylani; “İlçemiz sınırları içerisindeki okullarımızın bahçeleri, sınıfları, koridorları ve lavaboları ekiplerimiz tarafından dezenfekte edildi. Bakanlıklarımız, bilim kurulunun tavsiyesi ile Koronavirüs salgını sebebiyle okullarımızın kademeli olarak açılmasına karar verdi. Okulla ilk defa tanışacak olan miniklerimizin heyecanını paylaşıyoruz. Ailelerimizin endişelerini anlıyoruz. Ama şunu unutmayalım ki, kurallara uyduğumuz takdirde, bu salgını hep birlikte atlatacağız. Lütfen sosyal mesafeye, maske takmaya ve el hijyenine dikkat edelim” dedi.
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum