Tatvan'da namaz çıkışı protesto

Köklü Değişim tarafından “Ordular Aksa’ya Cuması” başlığı altında, Tatvan Merkez İbadullah Camiinde kılınan Cuma Namazının ardından, yüzlerce kişi tekbirler getirerek Tatvan Yaşam Alışveriş Merkezi önüne kadar yürüdü.

Tatvan'da namaz çıkışı protesto
20 Ekim 2023 - 15:32 - Güncelleme: 23 Ekim 2023 - 09:48
Yürüyüşün ardından basın açıklamasına geçildi. Kalabalık grup adına basın açıklamasını okuyan Sidar Bulut,  

“Bugün burada size saatlerce konuşabilir, size saatlerce Yahudi varlığının katliamlarından bahsedebiliriz, Saatlerce “nerede bu insanlık”, “nerede insan haklarından bahsedenler” diye nutuk atabiliriz, Ama bunların hiçbirisini yapmayacağız. Çünkü artık söz bitti. Kelimeler tükendi. Söylenmesi gerekenlerin hepsi söylendi. Artık maskeler düştü ve hakikat gün gibi ortaya çıktı. 75 yıldır kınama mesajları ile Birleşmiş Milletleri göreve çağırmak ile İslâm işbirliği teşkilatı toplantıları ile sadece ve sadece işgalin meşrulaştığı ve Yahudi varlığının güç ve cesaret kazandığı görüldü. Artık Yahudi Varlığına karşı tek çözüm orduların hareket etmesidir. Dünyanın dört bir tarafında ve Türkiye'nin tüm şehirlerinde Ordular Aksa'ya, Mehmetçik Kudüs’eferyatları yankılandı. Zillet içindeki yöneticilerin bu cesareti gösteremediği görüldüğü için hilâfet nidaları gök kubbeyi inletti. Evet artık cılız kınama mesajlarını kimse ciddiye almıyor. Bu açıklamalar yüreğimizdeki ateşi soğutmuyor. Görüyorsunuz Hristiyan dünyasından bile bu katliamları kınayanlar oldu. Bir yaratıcıya inanmayan sosyalistler bile kınadı. Hatta bir kısım Yahudiler bile kınadı. Şimdi sizde bunlarla birlikte kınayacak mısınız? Ey güç ve otorite sahibi yöneticiler! Sizler de zayıf ve çaresizler ile birlikte kınayacak mısınız? Kınama, zayıf ve çaresizlerin yapacağı bir iştir. Mazlum Filistin halkı kınar! Çünkü onların buna karşı koyacak güçleri ve orduları yok. Günlerdir meydanları dolduran ve ellerinden hiçbir şey gelmeyen çaresiz Müslümanlar kınar. Çünkü onların ellerinden gelen bir şey yok. Ama ordulara sahip olanlar kınamaz, kınayamaz. Güç sahibi olanlar had bildirir, gereğini yapar ve kardeşlerimizi zulmedenlerin kanlı ellerinden kurtarır. Müslümanlardan oluşan orduları saf saf yürütürler. Güçleriyle zalimlerin yüreklerine korku salarlar. Rabblerinin şu ayeti kerimede emrettiği farzı yerine getiriler: “Ey iman edenler! Size ne oldu ki: ‘Allah yolunda seferber olup topluca cihada çıkınız’ dendiği zaman ürkeklik ve gevşeklikle yere çakılıp kalıyorsunuz.” İşte işgalci Yahudi varlığına karşı yapılması gereken şey budur. Zira onlar sadece bundan anlarlar. Tek hakikat ordulara karşı ordularla karşılık vermektir. İslam ümmeti adına Mescidi Aksa’nın koruyuculuğunu yapanların imdadına koşmaktır. Artık Müslümanların tek talebi budur. Tüm dünyada meydanlardan yükselen çağrı budur.” dedi.

Basın açıklamasının ardından Emrullah Yentür tarafından dua edilmesiyle program olaysız bir şekilde sona ererken, polis çevrede geniş güvenlik önlemi aldı.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum