Tatvan'da Muhtarlar Günü

Tatvan'da Muhtarlar Günü
20 Ekim 2023 - 15:05 - Güncelleme: 31 Ekim 2023 - 14:18

Tatvan Hükümet Konağı bahçesindeki Atatürk Anıtı’na Tatvan Muhtarlar Derneği tarafından çelenk sunulmasıyla başlayan tören, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla devam etti.

Tatvan Merkez Mahalle Muhtarları Derneği adına günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yapan Servet Eskin, sözlerine Filistin’de yaşanan katliamda hayatını kaybedenleri anarak başladı. Eskin, “Muhtarlar bulunduğu bölgeye hizmet eden en değerli birimdir. Mahallesinde ve köyünde her türlü eksikliği belirleyip, mahalle ve köylerimizi daha yaşanabilir hale getirmek için çabalıyoruz. Muhtar olarak, vatandaşlarımıza ve mahallelerine en iyi hizmet etmek için çalışmaya devam edeceğiz. Bu anlamlı günde bizleri yalnız bırakmayan,  misafirlerimize teşekkür ediyor, saygılarımı sunuyorum.” dedi.

Daha sonra Köy Muhtarları adına bir konuşma yapan Mahir Akhan ise, “Bugün Devletimizin bize armağanıdır. Bugünü bize hediye eden başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere, devletimizin tüm büyüklerine teşekkür ediyoruz. Bu gün gösteriyor ki Devletimiz biz muhtarlara oldukça değer vermektedir. Biz de bu değeri, halkımıza hizmet ederek ve onlar için elimizden gelen en iyisini yapmak zorundayız.  El birliği ile köylerimizi ve mahallelerimizi en iyi şekilde yaşanabilir yerlere dönüştürmeliyiz. Ayrıca Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi, muhtar demokrasinin temel taşıdır. Bizi bu günde yanlız bırakmadıkları için misafirlerimize teşekkür ediyorum” dedi.

Program, Muhtarlar Derneğini ziyaretin ardından, yemek programı ile sona erdi.
Düzenlenen programa Tatvan Kaymakamı Dr. Remzi Demir, Kamu Kurum Amirleri, Siyasi Parti Temsilcileri, STK Temsilcileri, Mahalle ve Köy Muhtarları katıldı.

 


FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum