Tatvan'da Aylık Mutat Toplantısı Yapıldı

Toplantıda genel güncel konular işlenirken aynı zamanda Personelin istek ve şikâyetleri dinlendi. Toplantının ilerleyen saatlerinde, yapılacak faaliyetler üzerine istişare edildi.

Tatvan'da Aylık Mutat Toplantısı Yapıldı
20 Temmuz 2020 - 21:26 - Güncelleme: 20 Temmuz 2020 - 21:31
Pandemi dolayısıyla uzun bir süre ara verilen aylık mutat toplantılar; sosyal mesafe, maske  ve hijyen kurallarına uyarak tekrar yapılmaya başlandı. Bu Ay ki Aylık Mutat Toplantısı İlçe Müftüsü Zahit Demirel öncülüğünde Tatvan Müftülüğüne bağlı İbadullah Camii’nde gerçekleşti.
   
Toplantı Aşr-ı Şerif ile başladı. Merkez ve Köy Personellerinin katıldığı toplantıda, Halka daha iyi hizmet vermek ve  birlikte koordineyi güçlendirmek, hizmetlerde birlikteliği sağlamak, verimliliği arttırmak adına Müftü Demirel, bir kaç hatırlatma ve tavsiyede bulundu. Toplantıda genel güncel konular işlenirken aynı zamanda Personelin istek ve şikâyetleri dinlendi. Toplantının ilerleyen saatlerinde, yapılacak faaliyetler üzerine istişare edildi. 
Toplantı, İlçe Müftüsü Zahit Demirel’in toplantıya katılan Merkez ve Köy Personellerinin teşrifleri için teşekkür konuşması ile sona erdi.


Mutat kelimesinin anlamı alışılmış, alışkanlık anlamına gelirken, Aşr-ı Şerif; Cemaatle kılınan namazlardan sonra veya çeşitli toplantılarda ibadet maksadıyla yapılan tilâvetlerde, hadislerde yer alan on sayısına itibar ederek okunan on âyet veya orta uzunlukta yaklaşık on âyetlik bir bölümü içeriyor.
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum