Tatvan Belediyesinin Yaptığı Anonslara Halk Tepkisi

Koronavirüs salgınından dolayı hoparlörlerden anons edilen dışarı çıkmayın uyarıları, ilçe halkı tarafından çokça tekrar edildiği için rahatsızlık verdiği gerekçisiyle tepkiler topladı.

Tatvan Belediyesinin Yaptığı Anonslara Halk Tepkisi
29 Nisan 2020 - 16:37 - Güncelleme: 29 Nisan 2020 - 16:51
BitlisTime-  Hepimizin malumu dünyanın başına bela olmuş bir pandemi ile mücadele ediyor bu bağlamda tedbirler ve önlemler almaya gayret gösteriyoruz. Alınan tedbirler doğrultusunda Tatvan Belediyesi’nin birçok hizmeti büyük ilgi toplayıp tebrik alırken koronavirüs salgınından dolayı hoparlörlerden anons edilen dışarı çıkmayın uyarıları, ilçe halkı tarafından çokça tekrar edildiği için rahatsızlık verdiği gerekçisiyle tepkiler topladı. Yapılan anonsların gün içerisinde birçok kez tekrar edilişini abartılı bulan ilçe sakinleri anonsların günün belirli saatlerinde 2 veya 3 kez yapılması gerektiğini belirtti.
Akşama kadar aralıksız sürdürülen anonsların evde ders çalışmak zorunda olan öğrencilerin dikkatini dağıttığına vurguda bulunan ilçe sakinleri; “yaşlıların da yapılan anonslardan rahatsızlık duyduklarını” dile getirdiler.
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum