Pınar Gültekin'in Cenazesi Memleketi Hizan'da Defnedildi

Muğla'da vahşice katledilen Pınar Gültekin'in cenazesi bugün saat 15.00'te defnedilmek üzere memleketi Hizan'a getirildi. Hizan Merkez Cami'sinde gerçekleştirilen cenaze işlemleri sonrası defnedilmek üzere Gayda mezarlığına götürüldü.

Pınar Gültekin'in Cenazesi Memleketi Hizan'da Defnedildi
22 Temmuz 2020 - 21:29 - Güncelleme: 22 Temmuz 2020 - 22:08

BitlisTime- Muğla'da vahşice katledilen Pınar Gültekin'in cenazesi bugün saat 15.00'te defnedilmek üzere memleketi Hizan'a getirildi. Hizan Merkez Cami'sinde gerçekleştirilen cenaze işlemleri sonrası defnedilmek üzere Gayda mezarlığına götürüldü.
Bitlis'in Hizan ilçesi nüfusuna kayıtlı olan Pınar Gültekin, Muğla'da üniversite öğrenimi görüyordu. 27 yaşında olan Gültekin, 5 gün önce kaybolmuş kendisine ulaşılamıyordu. Yapılan arama çalışmalarında Pınar Gültekin'in cansız bedenine rastlandı. Yapılan otopsi işleminden sonra cenaze aileye teslim edildi. Cenazeyi teslim alan aile cenazenin defnedilmesi için memleketleri Hizan’a doğru yola çıktılar. Hizan Merkez Cami'sinde gerçekleştirilen cenaze işlemlerinden sonra cenaze namazı kılınan Gültekin, defnedilmek üzere Gayda mezarlığına götürüldü. HDP Eş Genel Başkan Yardımcısı Meral Danış Beştaş cenazeye katılım sağlarken, İlçe Kaymakamı Mustafa Köleoğlu, Belediye Başkanı Cezail Aktaş, Aile ve Sosyal Politikalar Müdürü İsmetullah Altun ile yüzlerce vatandaş katıldı. Kılınan cenaze namazının ardından Pınar Gültekin'in naaşı Hizan'ın Gayda Köyünde toprağa verildi.
Pınar Gültekin’in babası Sıddık Gültekin cenazede yaptığı konuşmada şunları dile getirdi: “Baş göz üstüne geldiniz. Allah hayrınızı kabul etsin. Sizden bir ricam var siz haklarınızı ona helal ediniz.  Bundan 1 hafta öncede bu benim kızımdı şimdi bütün Hizan’ın kızıdır bütün Türkiye’nin kızıdır. Kötü bir kaza geldi başımıza. İnsan zaten musibetler için yaratılmıştır. İllaki insan yaşadığı sürece her türlü musibetleri yaşıyor, insanın başına geliyor. Allahu Teâlâ onun hakkını yerde bırakmasın. Allahu Teâlâ’nın bana verdiği acıyı inşallah oda görecek, ben eminin oda o acıyı görecek. Dışarıdan gelen misafirler içinde yabancı yok içlerinde hepsi kardeşimdir bacımdır uzaktan gelenler çoktur onlarda hepsi baş göz üstüne gelmişler. Taziyemiz yoktur. Bu hastalıktan dolayı. Allah hayrınızı kabul etsin. Siz hepiniz kardeşimsiniz bacımsınız. Hepiniz hoş gelmişsiniz baş göz üstüne gelmişsiniz Allah sizlerden razı olsun” dedi.  

Pınar Gültekin'in Cenazesinden Görüntüler 

 


FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum