Nemrut Yolu Çile Dolu!

Her gün yüzlerce yerli ve yabancı turistin akın ettiği Bitlis'in Tatvan ilçesindeki Nemrut Krater Gölü'nün yolu adeta çileye dönüştü.

Nemrut Yolu Çile Dolu!
03 Ağustos 2020 - 14:44 - Güncelleme: 03 Ağustos 2020 - 23:00

BitlisTime- Her gün yüzlerce yerli ve yabancı turistin akın ettiği Bitlis'in Tatvan ilçesindeki Nemrut Krater Gölü'nün yolu adeta çileye dönüştü.
 
Avrupalı Seçkin Destinasyonlar Projesi kapsamında "Mükemmeliyet Ödülü" alan 2 bin 250 rakımlı Nemrut Krater Gölü, bu günlerde kullanılamaz hale gelen yolu ile gündemde. Eşsiz manzarası, temiz havası ve doğal güzellikleriyle Türkiye'nin birçok yerinden ziyaretçilerini ağırlamaya devam eden Nemrut Krater Gölü, bu günlerde ziyaretçilerin ilgisinden çok tepkisini çekiyor. Köstebek yuvasına dönen yollar nedeniyle Nemrut'a gelen ziyaretçiler yolda büyük tehlike atlatırken, araçların çoğunda ise maddi hasarlar oluşuyor. Konuyla ilgili olarak gerek sosyal medyada yaptıkları yorum ve paylaşımlarla ve gerekse sözlü ifadelerle tepkilerini dile getiren bir çok ziyaretçi sorunla ilgili yetkililerden çözüm bekliyor. Her gün yüzlerce ziyaretçinin akın ettiği doğa harikası Nemrut'a "bozuk yol" manzaralarının yakışmadığını ifade eden ziyaretçiler, gerekli önlemlerin alınmaması durumunda istenmeyen üzücü kazaların yaşanabileceğine dikkat çekiyor. Özellikle iniş ve yokuşlarda alanlardaki bozuk yollar, araçlar için büyük tehlike oluşturuyor. Dört gözle yolun tamir edilmesini bekleyen ziyaretçiler, yetkilileri göreve davet ediyor. 

 

Okuyucudan..

 

Haberin Videosu İçin Tıkla:  

Haberin Fotoğrafları Haberin Devamında: 
 


FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum