Mutki'de 94 Kilo 850 Gram Kubar Esrar İle 237 Kök Kenevir Ele Geçirildi

Mutki de 94 Kilo 850 Gram Kubar Esrar İle 237 Kök Kenevir Ele Geçirildi. Olayla ilgili A.Ç ve K.A. isimli şüpheliler, haklarında adli işlem yapılmak üzere gözaltına alındı.

Mutki'de 94 Kilo 850 Gram Kubar Esrar İle 237 Kök Kenevir Ele Geçirildi
03 Eylül 2020 - 20:59
Reklam

Bitlis Valiliği İl Jandarma Komutanlığı unsurlarınca yapılan istihbarı çalışmalar neticesinde; Mutki İlçesinden A.Ç. ve K.A. isimli şahısların yasa dışı kenevir ekimi yaparak uyuşturucu madde ticareti yaptığına dair bilgi elde edildi. Bunun üzerine Mutki Cumhuriyet Başsavcılığından alınan arama kararına istinaden şahıslara ait ev ve arazide icra edilen operasyonel faaliyette A.Ç. isimli şahsın ev ve eklentilerinde 50 Kilo 400 gram, K.A. isimli şahsın ev ve eklentilerinde 44 Kilo 450 gram kubar esrar maddesi ile birlikte 237 kök kenevir bitkisi ele geçirildi.
Konu ile ilgili Mutki Cumhuriyet Başsavcılığına bilgi verilerek alınan talimat doğrultusunda kubar esrar maddesine el konulmuş, ele geçirilen kenevir bitkisi yerinde yakılarak imha edildi. Olayla ilgili A.Ç ve K.A. isimli şüpheliler,  haklarında adli işlem yapılmak üzere gözaltına alındı.
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum