Mürseloğlu; Tatvan'da Alt Yapı Çalışmaları İle İlgili Açıklamada Bulundu

Demokrasi Ve Atılım Partisi (Deva) Tatvan İlçe Başkanı Vedat Mürseloğlu Tatvan’da alt yapı çalışmaları ile ilgili açıklamada bulundu. Mürseloğlu resmi Twitter hesabından yaptığı paylaşımda şunlara değindi;

Mürseloğlu; Tatvan'da Alt Yapı Çalışmaları İle İlgili Açıklamada Bulundu
24 Ağustos 2020 - 17:36

Demokrasi Ve Atılım Partisi (Deva) Tatvan İlçe Başkanı Vedat Mürseloğlu Tatvan’da alt yapı çalışmaları ile ilgili açıklamada bulundu. Mürseloğlu resmi Twitter hesabından yaptığı paylaşımda şunlara değindi; 

Değerli Tatvanlı Hemşehrilerimiz;
“Yaklaşık üç aydır, daha önceki belediye döneminde ihalesi yapılan ve halen devam eden altyapı çalışmaları nedeniyle, ilçemiz yaşanılamayacak bir hale gelmiştir.
Hiç bir vatandaşımız alt yapı çalışması niye yapılıyor şeklinde bir şikâyette bulunmamaktadır. Bu nihayetinde ilçemize yapılan bir hizmettir.
Ancak işin yapılış şekli, iş programının kabul edilemeyecek şekilde sürdürülmesi şehri yaşanamayacak bir hale getirmiştir.
Uluslararası bir yol olan Tatvan şehir geçişi bir anda baştan sona kadar aynı anda kazılmaya başlanmış ve trafiğe kapatılmıştır. Normal zamanda bile trafik sorunu yasayan şehir merkezinin bir anda tek yönlü olarak hizmet vermeye başlaması trafiği resmen felç etmiştir.
Çalışmaya başlanmadan önce trafik seyrinin başka yerlere yönlendirilmemesi, örneğin alt sokakların buna uygun hale getirilmemesi bir yönetim beceriksizliğidir.
Şehir merkezlerinde yapılacak çalışmalar, her yerde en kısa sürede bitirilmeye çalışılmakta ve buna göre tedbirler alınmaktadır. Özellikle gece çalışma, vardiyalı çalışma yapılarak bir an önce işin bitirilmesi ve normale dönülmesi amaçlanmaktadır. Ancak maalesef Tatvan şehir merkezinde yapılan çalışma normal bir iş gibi mesai saatleri içerisinde yapılmaya çalışılmıştır. 
Baştan beri vardiyalı ve gece de çalışılması gerekmekte iken bu yapılmamıştır. Yine tam bir yönetim beceriksizliği nedeniyle aynı anda şehir baştan sona kazılmıştır. Parça
parça kazı yapılıp bitirilmesi ve daha sonra başka bir yere başlanması bu işi bilen herkesin yapması gereken şeydir.
Ancak maalesef bir baştan diğer bir başa kadar aynı anda kazılar başlamış, yukarıda da bahsetmiş olduğumuz üzere sadece mesai saatleri içinde çalışma devam etmiştir. Sonuç olarak şehir yaşanmaz bir hal almıştır.
Kazı yapılan tarafta bulunan esnaflar bu nedenle iş yapamaz bir hale gelmiştir. Pandemi nedeniyle zaten siftah yapamayan bu esnafı bu defa yol çalışması perişan etmiştir.
Ayrıca sokak aralarında daha önce altyapısı bitirilmiş olan yerlerin üst yapısı büyük çoğunlukta yapılmamıştır. Sokaklar tozdan ve çukurdan geçilmemektedir. Yaklaşan sonbahar ve kış dönemine kadar bu eksikliklerin giderilmemesi, sokakların bu defa çamurdan geçilemeyecek hale gelmesine sebep olacaktır.
Deva Partisi Tatvan İlçe teşkilatı olarak;
-Tatvan Belediyesinin bir an önce bütün imkânlarıyla bu sıkıntıları gidermesini-öncelikle şehir merkezinde, yüklenici firmanın 24 saat esasına göre çalışmasını sağlamasını,
-Kazı işleri biten yerlerin bir an önce asfaltının yapılarak trafiğe açılmasını,
-Çalışmalar bitene kadar trafik akışı ile ilgili alternatif yerleri düzenlemeye ve trafiği tek yönlü olarak bu yerlere vermesini,
-Sokak aralarında kazı işleri biten yerlerin biran önce üst yapı işlerinin bitirilmesini
Talep ediyor ve takipçisi olacağımızı bildiriyoruz” dedi. 

 


FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum