Milli Ağaçlandırma Günü'nde Fidanlar Tatvan'da Toprakla Buluştu

Tatvan’da “11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü” kapsamında Tatvan Orman İşletme Şefliği tarafından fidan dikim etkinliği düzenlendi.

Milli Ağaçlandırma Günü'nde Fidanlar Tatvan'da Toprakla Buluştu
13 Kasım 2023 - 09:44

Cumhuriyetin 100. Yılında “Geleceğe Nefes, Cumhuriyet'e Nefes" mottosuyla tüm Türkiye’de eş zamanlı olarak düzenlenen etkinlik kapsamında 500 adet fidan toprakla buluştu.
Tatvan Kaymakamı Dr. Remzi Demir, Belediye Başkanı Mehmet Emin Geylani, jandarma personelleri, kurum amirleri, öğrenciler,  ve polislerin katılımıyla düzenlenen etkinlik kapsamında belirlenen 5 dönümlük ağaçlandırma sahasına 500 adet fidan dikimi gerçekleştirildi. 

Tatvan ve Van Gölü manzarasına hakim bölgede gerçekleştirilen dikim etkinliğinde  Kaymakam Dr. Remzi Demir ve kurum amirleri öğrencilerle birlikte fidanları tek tek toprakla buluşturdu. Renkli görüntülere sahne olan dikim etkinliği toplu hatıra fotoğrafı çekimiyle sona erdi.

Kaymakam Dr. Remzi Demir, etkinliğin düzenlenmesine katkı sunan Tatvan Orman İşletme Şefi Ayşe Şahin ve şeflik personeline teşekkürleri iletti.

Düzenlen etkinlikle ilgili bilgi veren Tatvan Orman İşletme Şefi Ayşe Şahin ise 11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü dolayısıyla gerçekleştirilen etkinlik kapsamında yakalık 5 dönümlük alanda 500 adet fidan dikimi gerçekleştirildiği ifade ederek, “Sahamızda Sarıçam, karaçam alıç, badem gibi türler kullandık.

Alıç ve bademi ilerde vatandaşa gelir getirsin diye bilerek seçtik. Fidan dikim etkinliğini Tatvan Şefliğine bağlı Ahlat, Adilcevaz ve Güroymak ilçelerinde de gerçekleştirildik. Bu 4 ilçenin toplamında bu yılın sonuna kadar 375 bin fidan dikimi hedefliyoruz.” dedi.

 


FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum