Malazgirt Zaferi'nin 949. Yıl Dönümü Etkinlikleri! Erdoğan Ve Bahçeli'nin Ahlat Ziyareti

Malazgirt Zaferi’nin 949. yıl dönümü etkinliklerine katılmak üzere Ahlat’ta bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, TBMM Başkanı Mustafa Şentop ile beraberlerindeki heyetle birlikte; ilçede gezi, inceleme ve açılış gerçekleştirdi.

 Malazgirt Zaferi'nin 949. Yıl Dönümü Etkinlikleri! Erdoğan Ve Bahçeli'nin Ahlat Ziyareti
25 Ağustos 2020 - 22:01 - Güncelleme: 02 Ekim 2020 - 11:34

BitlisTime--  Malazgirt Zaferi’nin 949. yıl dönümü etkinliklerine katılmak üzere Ahlat’ta bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, TBMM Başkanı Mustafa Şentop ile beraberlerindeki heyetle birlikte; ilçede gezi, inceleme ve açılış gerçekleştirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan beraberindeki heyetle birlikte, Selçuklu Meydan Mezarlığında incelemelerde bulunarak yetkililerden çalışmalar hakkında bilgi aldı. Heyet daha sonra Çarho mevkiindeki etkinlik alanına geçti.

Etkinlik alanına saat 16.00 sıralarında gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan ve beraberindekileri, Jandarma Mehter Takımı ve katılımcılar karşıladı. Davetlileri selamlayan Erdoğan, daha sonra Büyük Otağa geçti.

Otağda Dombıra Müziği
Kırgızistanlı müzisyenler, Otağda Dombıra parçasını seslendirdiler. Otağda bir müddet kalan heyet daha sonra gösteri alanına geçti.

Cumhurbaşkanı ve beraberindekiler, Okçular Vakfı tarafından hazırlanan gösterileri izledi.

Etkinlik Gösterileri Dualarla Başladı
Dualarla başlayan gösteri, ok atışları ile devam etti.  Güne özel ayriyeten 3 ok daha atıldı. İlk ok Anadolu Fatihi Sultan Alparslan için atıldı. İkinci oku Fatih Sultan Mehmet Han için atan okçular, son oku da Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan için attılar.

Altay Kulübü Gösterilerini Sergiledi
Altay Atlı Okçuluk Kulübü, ilk önce at koşturdular. Daha sonra kılıç gösterisi yapıp ardından Malazgirt Meydan Savaşının canlandırılmasını yaptılar.  

Ahlat’ta ki etkinlik programına Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan ile Eşi Emine Erdoğan, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Bakanlar ile Çevre İl ve ilçelerden Gelen Belediye Başkanları ve Siyasi Parti Temsilcileri katıldı.  


FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum