Ligler Muhtemel Olarak Haziran'da Başlayabilir

Kulüpler Birliği Başkanı Mehmet Sepil, liglerin geleceği ile ilgili yaptığı açıklamada: “En muhtemel tarihin 12- 13- 14 Haziran olduğunu belirterek 26 Temmuz’da ise ligin bitirilmesini planladıklarını” ifade etti.

Ligler Muhtemel Olarak Haziran'da Başlayabilir
24 Nisan 2020 - 20:45
Reklam

Kulüpler Birliği Başkanı Mehmet Sepil, liglerin başlaması için en muhtemel senaryonun 12-13-14 Haziran olduğunu söyledi. Sepil, "Bu çok zorlu bir süreç, sadece Türkiye'de değil dünyanın her yerinde sporun ve futbolun ne zaman başlayacağı tartışılıyor. Öngörü yapmak oldukça zor. Bu konuda sorumluluk Türkiye Futbol Federasyonunda. Nihat Başkan bu konuda öngörülerde bulunup bilgiler verdi. Ay sonu tekrar toplantı yapılacak. Bilim Kurulu ve Sağlık Bakanlığı ile istişarede bulunulacak, sonrasında futbol maçlarının devamının ne şekilde ne zaman olacağı kararı verilecek. Bugün en muhtemel senaryoları konuştuk" dedi.
"26 Temmuz'da Bitirilmesi Düşünülüyor"
"Şu anda en muhtemel senaryo 12-13-14 Haziran'da lig ve Türkiye Kupası maçlarının başlayıp, 26 Temmuz'da bitirilmesi. Avrupa'da konuşulanlar ve uygulamalara baktığımızda seyircisiz oynanması en muhtemel senaryo gibi gözüküyor. Kulüpler bazında farklı görüşler olabilir ama federasyon ve bakanlığın söylediğine göre kesinlikle liglerin bitirilmesi yönünde bir irade var. Bugün liglerin bitirilmemesi veya bitirilmezse neler yapılacağı senaryoları tartışılmadı. 12 Haziran-26 Temmuz arası liglerin ve kupanın tamamlanması ilk planımız" diyerek konuşmasına son verdi.
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum