Kovid-19 Tedavisi Gören Genç Kıza Hastane Bahçesinde Sürpriz Evlilik Teklifi

Kısa süre önce akrabası ve aynı zamanda kız arkadaşı olan Esra Akbay ile nişanlanan Sedat Akbay, nişanlısıyla evlilik hayalleri kurarken, çiftin mutluluğu Koronavirüs engeline takıldı. Koronavirüse yakalandığı için yaklaşık 15 gündür Bitlis’in Tatvan ilçesinde hastanede tedavi gören genç kıza nişanlısı tarafından sürpriz evlilik teklifi yapıldı.

Kovid-19 Tedavisi Gören Genç Kıza Hastane Bahçesinde Sürpriz Evlilik Teklifi
05 Ağustos 2020 - 14:19

Nişanlısının moral ve motivasyonunu yüksek tutmak isteyen Sedat Akbay, ailesini ve arkadaşlarını da yanına alarak hastanenin yolunu tuttu. Hastane yönetiminden gerekli izinleri alan Sedat Akbay, gerekli hazırlıklarını tamamlayarak pencereye çıkması için telefonla nişanlısını aradı. Sedat Akbay daha sonra “Benimle Evlenir misin Esram” yazılı pankart, balon ve maytaplarla birlikte nişanlısının tedavi gördüğü hastanenin bahçesinde nişanlısının pencereye çıkmasını bekledi. Hastane penceresine çıkan nişanlısına evlilik teklifini yaptı. Sürpriz evlilik teklifi karşısında şaşkına dönen Esra Akbay gözyaşlarına boğuldu. Koronavirüsle mücadele ettiği bu süreçte hiç beklemediği bir sürprizle karşılaşan Esra Akbay, şaşkınlık ve heyecan içerisinde Sedat Akbay’ın evlilik teklifine kâğıt üzerine yazıp pencereye doğru tutup “Evet” ile karşılık verdi. Genç çiftin mutlulukları gözlerinden okunurken, çevredekilerde alkışlarla mutluluklarına ortak oldu. Gerçekleştirilen sürpriz evlilik teklifi Sedat Akbay’ın hemşireler aracılığıyla nişanlısına gönderdiği bir demek çiçeğin nişanlısına ulaştırılmasıyla mutlu şekilde sonlandı.
 


Sürpriz evlilik teklifi sonrası açıklamada bulunan Sedat Akbay; “Bundan yaklaşık bir buçuk ay önce nişanlanmıştık. Ancak bir aile büyümüz vefat edince nişanı da ertelemek durumunda kalmıştık, sonrasında da nişanlım Koronavirüse yakalandı. Bu süreçte de yapmam gereken bir evlilik teklifi vardı” dedi.
Nişanlısının Koronavirüsten dolayı yaklaşık 14 gündür hastanede yattığını ifade eden Akbay; “Yaklaşık 14 gündür kendisi burada hastanede yatıyor. Virüsten dolayı ne düzgün bir nişan nede düğün yapabildik. Bu süreçte de yapmam gereken bir evlilik teklifi vardı. Bende bunu bu gün yaparsam daha iyi olur diye düşündüm. Bunun onun için moral ve motivasyon olacağını düşündüm. Çünkü bu hastalık büyük ölçüde moral ve motivasyonla aşılıyor. Bende bundan dolayı gerekli izinleri alarak böyle bir şey yapmaya kalkıştım. İnşallah çok sevinmiş, moral ve motivasyonu yerine gelmiştir. Allah tüm hastaların yardımcısı olsun” diye konuştu.
 
Tatvan Devlet Hastanesinde görevli Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı Dr. Emine Kübra Dindar Demiray ise, hastaları Esra Akbay’ın moral ve motivasyonu için gelen evlilik teklifini kabul ettiklerini söyledi.
Hastanın yaklaşık 15 gündür hastanede tedavi gördüğünü dile getiren Demiray; “Hastamızın moral ve motivasyonunu arttırmak amaçlı, gelen evlilik teklifini kabul ettik. Kendisine erkek arkadaşı evlilik teklifi yaptı. Teklif sosyal izolasyon ve bütün önlemler alınarak yapıldı. Ben bu vesile ile iki çiftimize şimdiden mutluluklar diliyorum” dedi.
Daha öncesinde Nisan ayında sürpriz evlilik teklifi yapmaya hazırlanan ancak, yakın akrabalarının vefatı sebebiyle bunu bir süre ertelemek durumunda kalan Sedat Akbay, Evlilik teklifine hazırlanırken bu kez de nişanlısı Koronavirüse yakalandı.


FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum