Kapıköy Sınır Kapısı Kapatılmalı

İran’da COVİD-19 (Koronavirüs) hızla yayılmaya devam ediyor. İranlı turistlerin yoğunlukla ziyaret ettikleri Van’da da acilen tedbirler alınmalı.

Kapıköy Sınır Kapısı Kapatılmalı
22 Şubat 2020 - 02:04 - Güncelleme: 09 Ekim 2020 - 19:02
İran’da COVİD-19 (Koronavirüs) hızla yayılmaya devam ediyor. Koronavirüsü İran’da birçok kişinin ölümüne sebep oldu.
Yapılan açıklamaların yanı sıra Ülkemizde de önlemler alınmış durumda. Ağrı-İran sınır kapısı olan Gürbulak sınır kapısında taramalar yapılıyor.  
İranlı turistlerin yoğunlukla ziyaret ettikleri Van’da da acilen tedbirler alınmalı. Kapıköy sınır kapısında da gerekli taramaların başlatılması gerekiyor.
İran’ın diğer komşusu olan Irak’ta sınır kapıları kapatılmış durumda.
Van halkını ve Ülkeyi tehlikeye atacak bütün önlemler en üst seviyede alınmalı sınır kapı(sı)ları biran önce kapatılmalı.  
 
Van Valisi Mehmet Emin Bilmez’in Açıklamaları ise şöyle;
Konuya dair Van Valisi Mehmet Emin Bilmez, vakanın 900 kilometre uzaklıktaki İran'ın Kum kentinde ortaya çıktığını vurgulayıp Van'a uzak bir bölge olmasına rağmen gerekli önlemleri aldıklarını dile getirdi. Koronavirüsünün İran’da ortaya çıkmasıyla bazı tedbirlerin alınmasının zorunlu hale geldiğini belirterek, genel durumun değerlendirmesini yaptı. Sözlerine devam eden Vali Bilmez; “Alınacak tedbirlerin istişare edildiği toplantıda öncelikle Türkiye-İran sınırı Saray İlçesi’ndeki Kapıköy Gümrük Kapısına termal kamera montajı yapılması, sağlık odası kurulması ve yabancılarla irtibat halinde olan gümrük kapısında çalışan personelin koruyucu maske ve ekipman kullanması ile (covid-19) korona virüsü hakkında eğitimden geçirilmesi kararı aldıklarını” söyledi.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum