Hizan'da Korkutan Deprem! Çevre İlçelerde De Hissedildi

Bitlis’in Hizan İlçesinin Doğancı Köyünde dün gece saat 22.20 sıralarında deprem meydana geldi.

Hizan'da Korkutan Deprem! Çevre İlçelerde De Hissedildi
08 Ağustos 2020 - 14:38

Bitlis’in Hizan İlçesinin Doğancı Köyünde dün gece saat 22.20 sıralarında Kandilli Rasathanesinin verilerine göre 4,7 şiddetinde deprem meydana geldi. AFAD verilerine göre ise depremin şiddetinin 4,6 olduğu bildirildi. İlk belirlemelere göre can ve mal kaybının yaşanmadığı belirtildi.
Kandilli Rasathanesinin verilerine göre Hizan’da dün geceden beri 10 defa artçı deprem yaşandığı kaydedildi.
Depremin etkisi çevre il ve ilçelerde de hissedildiği gelen bilgiler arasında.

Bitlis Valiliğinden yapılan açıklamada; “İlimiz Hizan ilçesinde 07.08.2020 saat:22.20'de 4,6 şiddetinde deprem meydana gelmiştir. Meydana gelen depremde ilk belirlemelere göre herhangi bir can ve mal kaybı yaşanmamıştır. Konu ile ilgili tespit çalışmaları devam etmektedir” denildi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ise resmi Twitter hesabından yaptığı paylaşımda şunları ifade etti; ”Bitlis’in Hizan ilçesinde 4,6 büyüklüğünde gerçekleşen depremde valiliğimizden aldığımız bilgiler çerçevesinde hasara yönelik ihbar yok. Taramalara AFAD ekipleri ve Jandarmamız tarafından devam ediliyor.”

Hizan Belediye Başkanı Cezail Aktaş ise; “ilçemizde meydana gelen 4,7 büyüklüğündeki depremden etkilenen vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyor; can ve mal kaybı yaşanmamasını diliyorum” dedi.

Depremin Sismik Yayılışı 


 


FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum