Heybeli Ve Nazik Gölü Hassas Alan Olarak İlan Edildi

Bitlis il sınırları içerisinde bulunan Heybeli Gölü ile Nazik Gölü, Cumhurbaşkanlığı kararıyla ‘Kesin Korunacak Hassas Alan’ olarak ilan edildi.

 Heybeli Ve Nazik Gölü Hassas Alan Olarak İlan Edildi
21 Nisan 2020 - 15:19 - Güncelleme: 21 Nisan 2020 - 15:27
Bitlis il sınırları içerisinde bulunan Heybeli Gölü ile Nazik Gölü, Cumhurbaşkanlığı kararıyla ‘Kesin Korunacak Hassas Alan’ olarak ilan edildi.

Heybeli Gölü İle İlgili Karar: 
Heybeli Gölü, Cumhurbaşkanlığı Kararıyla ‘Kesin Korunacak Hassas Alan’ İlan Edildi
Adilcevaz ilçemiz ile Van İli Erçiş ilçesi sınırları içerisinde bulunan yaklaşık 53 hektarlık alana sahip Heybeli Gölü, Cumhurbaşkanlığı kararıyla ‘Kesin Korunacak Hassas Alan’ ilan edildi.
21.04.2020 tarihli Resmi Gazetede yayınlanan Cumhurbaşkanlığı Kararında; “Bitlis ili Adilcevaz ilçesi ile Van İli Erçiş İlçesi sınırları içerisinde bulunan  Heybeli Gölü potansiyel doğal sit alanının koruma statüsünün değerlendirilmesi sonucunda, ekli kroki ile listede sınır ve koordinatları gösterilen alanların Kesin Korunacak Hassas Alan olarak tescil ve ilan edilmesine, 1 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 109 uncu maddesi gereğince karar verilmiştir” denildi.
Heybeli Gölü ile ilgili Resmi Gazetede yayınlanan Cumhurbaşkanlığı Kararı:
 
 
Nazik Gölü İle İlgili Karar: 
Nazik Gölü, Cumhurbaşkanlığı Kararıyla ‘Kesin Korunacak Hassas Alan’ İlan Edildi
Ahlat ilçemiz sınırları içerisinde bulunan yaklaşık 44,5 kilometrekarelik alana sahip Nazik Gölü, Cumhurbaşkanlığı kararıyla ‘Kesin Korunacak Hassas Alan’ ilan edildi.
21.04.2020 tarihli Resmi Gazetede yayınlanan Cumhurbaşkanlığı Kararında; “Bitlis ili Ahlat ilçesinde bulunan Nazik Gölü potansiyel doğal sit alanının koruma statüsünün değerlendirilmesi sonucunda, ekli kroki ile listede sınır ve koordinatları gösterilen alanların Kesin Korunacak Hassas Alan olarak tescil ve ilan edilmesine, 1 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 109 uncu maddesi gereğince karar verilmiştir.” denildi.
Nazik Gölü ile ilgili Resmi Gazetede yayınlanan Cumhurbaşkanlığı Kararı:
 
 
 
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum