'Hatimlerimizle Hacdayız' Kampanyası

Suudi Arabistan hükümetinin bu sene yurt dışından hacı adaylarını kabul etmeyeceğini açıklamasının ardından “Hatimlerimizle Hacdayız” başlığıyla bir hatim kampanyası başlattı.

'Hatimlerimizle Hacdayız' Kampanyası
23 Temmuz 2020 - 17:46
Tüm dünyada etkili olan Kovid-19 salgınına karşı alınan tedbirler kapsamında Suudi Arabistan hükümetinin bu sene yurt dışından hacı adaylarını kabul etmeyeceğini açıklamasının ardından “Hatimlerimizle Hacdayız” başlığıyla bir hatim kampanyası başlattı.
“Hatimlerimizle Hacdayız” kampanyası, Hac ve Umre Hizmetleri Genel Müdürlüğü koordinesinde, İslam âleminde kıymetli zaman dilimlerinden biri olarak bilinen Zilhicce Ayı’nın ilk günü olması münasebetiyle bugün başlatıldı.
Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, salgın nedeniyle bu yıl hac ziyaretinin yapılamayacağından oluşan hüznü bir nebze olsun giderebilmek adına başlatılan “Hatimlerimizle Hacdayız” kampanyasıyla ilgili olarak şunları söyledi: “Değerli kardeşim; bu sene tüm dünyayı etkileyen bir salgın nedeniyle hac yolculuğuna çıkamıyoruz. Bu hüznü bir nebze de olsa giderebilmek adına hac mevsimini daha yoğun bir tilavet, tesbihat, tefekkür ve ibadetle geçirmeye yönelik programlar hazırlıyoruz. Bu bağlamda hatimler okunacak ve dualar yapılacaktır. Şüphesiz Yüce Kitabımız Kur’an-ı Kerim’i okumak, anlamak ve yaşamak, dünyada huzurumuz, ahirette kurtuluşumuz için yegane yol ve imkandır. Bu vesileyle sizleri ve tüm kardeşlerimizi Hac ve Umre Hizmetleri Genel Müdürlüğümüzün organize ettiği bu anlamlı faaliyet çerçevesinde hatim ve dua programına katılmaya davet ediyorum. Yüce Rabbimiz huşu ve tefekkürle okuyacağımız Kur’an-ı Kerim'i ve samimiyetle yapacağımız dualarımızı, bela ve musibetlerin define, huzur ve afiyete vesile eylesin.”
Hatimlerin Duası, Kurban Bayramı Namazında Yapılacak
Okunan hatimlerin duası, Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş tarafından Kurban Bayramı namazında yapılacak.
Kampanyaya katılım sağlamak isteyen vatandaşlar, Kurban Bayramı sabahı saat 05.00’e kadar https://hatim.hac.gov.tr adresine girerek okudukları hatimleri kendi adlarına kaydedebilecekler.
#HatimlerimizleHacdayız
Öte yandan kampanyanın daha geniş kitlelere ulaştırılması amacıyla Hac ve Umre Hizmetleri Genel Müdürlüğünce sosyal medyada #HatimlerimizleHacdayız etiketiyle bir çalışma başlatıldı.
Vatandaşlar, okudukları hatimleri sosyal medya hesaplarından #HatimlerimizleHacdayız etiketiyle paylaşabilecekler.
 
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum