Gelecek Partisi Tatvan'da 1. Olağan Kongresini Gerçekleştirdi

Gelecek Partisi Tatvan'da 1. Olağan Kongresini Gerçekleştirdi…

Gelecek Partisi Tatvan'da 1. Olağan Kongresini Gerçekleştirdi
03 Ekim 2020 - 19:43 - Güncelleme: 03 Ekim 2020 - 19:57

BitlisTime--  Gelecek Partisi Tatvan'da 1. Olağan Kongresini Gerçekleştirdi. Kongreye Gelecek Partisi Yönetim Kurulu Üyesi Ve 24. Dönem Diyarbakır Milletvekili Cuma İçten, Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Ve İnsan Hakları Başkanı Vahdettin İnce, Gelecek Partisi Kurucu Üyelerinden Diyadin Uçar, Sait Şaşmaz ve Namık Ergün İle Bitlis İl Başkanı Veysel Babahan, Bitlis Merkez İlçe Başkanı Harun Çoban, Adilcevaz İlçe Başkanı Salih Sarı, Ahlat İlçe Başkanı Harun İşler, Güroymak İlçe Başkanı Ekrem Özdemir, Mutki İlçe Başkanı Ecivet Çınar ve Değerli Yönetimleri, Yakın Çevredeki Gelecek Partisi İl ve İlçe Başkanları, DEVA Partisi Tatvan İlçe Başkanı Vedat Mürseloğlu, Cumhuriyet Halk Partisi Tatvan İlçe Başkanı Hikmet Kubilay, Kongre Üyeleri, Basın Mensupları ve halk katıldı.
Kongrede açılış konuşmasının programı okunduktan sonra Gelecek Partisi Tatvan İlçe Yönetiminin tanıtımı slayt gösterisi olarak yapıldı. Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu ise telekonferans yoluyla kongreye katılım sağladı.
Kongre programının bitiminden sonra hatıra fotoğrafı çeken yönetim daha sonra esnafla bir araya geldi. Ardından Tatvan İlçe Başkanlığı binasının açılışı için parti binasında kurdele kesildi. Parti binasında bir süre oturan heyet sıcak sohbetlerle muhabbet ettiler.  


Kongrede yapılan konuşmalardan kesitler;

Gelecek Partisi Tatvan İlçe Kadın Kolları Başkanı Aliye Rüya Köprü;
“Gelecek partisi Tatvan 1. Olağan kongresine hepiniz hoş geldiniz. Bizler geleceğin kadınları olarak “Daha iyi ve yaşanabilir bir dünya nasıl mümkün?” sorusuna yanıt arıyoruz. Yüzyıllardır kendi politikalarını dayatan erkek egemen politika üreticilerinin karşısında “eşit, özgür ve adil” bir dünyanın özlemi içerisindeyiz ve gerçek adaleti arayan kadınların taleplerini siyasette daha görünür kılmaya uğraşıyoruz. Biz kadın politikacılar olarak hem on binlerce yıllık eşitsizliğin sona ermesi hem haklarımızın tırpanlanmaması için siyaseti yeniden kurgulayan, eşitsizlik, haksızlık ve tahakküme son verecek tarafta yer alıyoruz. Siyasetin yöntemini de, araçlarını da söylemini de değiştirmek için samimi bir çabayı örgütleyebiliriz, şiddetin her türlüsüne her yerde, her şeye rağmen karşı çıkabiliriz, ‘şiddetsiz iletişimi’ gerçekleştirebiliriz, kadınların dayanışmasını siyasette de mümkün kılabiliriz. Yeter ki susmayalım, itiraz etmekten, yanlışa yanlış demekten ve tüm kadınlar için hayal ettiğimiz dünyayı kurma sorumluğumuzdan vazgeçmeyelim ve ‘kadın’ olmanın zorlukları aşmak anlamına geldiğini unutmayalım… Emekleriyle var olan, var eden, görünmez kılınsa dahi buradayım diyen tüm kadınlara selam olsun” dedi.

Gelecek Partisi Tatvan İlçe Başkanı Mehmet Nuri Polat şunları dile getirdi; “Değerli misafirlerimiz, Sayın başkanlarımız, Sayın Kongre Üyelerimiz ve Sayın Basın Mensupları Gelecek partisi Tatvan 1. Olağan kongresine hepiniz hoş geldiniz. Hepinizi saygıyla, muhabbetle selamlıyorum. İlk günden bu güne, bütün adımlarını,  samimiyetle ve kararlılıkla attığımız, bu kutlu yürüyüşün Tatvan’ımıza, ülkemize ve insanlığa hayırlı olmasını diliyorum. Bu gün, cesaretle ve samimiyetle,  omuz omuza vererek ülkemize, demokratik bir gelecek ufku çizmek için, birçok sancılı süreçleri yaşayan üç nesil,  burada bir araya geldik. Bizleri bu yolda yalnız bırakmadığınız için tek tek hepinize teşekkür ederim. Farklı kökenlerdeniz, ama hepimiz eşit ve onurlu Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarıyız. Ve hep birlikte, ortak bir GELECEK inşa etmeye geliyoruz. Zamanı geçmiş eski sözleri tekrar etmek değil amacımız, biz ‘yeni şeyler söylemeye’ geliyoruz. Gün bizi ayıran politikaları değil, bizi birleştiren politikalar üretme günüdür. Türkiye’nin sırtında bir kambur gibi duran sorunlardan beslenenlerin, ortaya çıkardığı karamsar tablonun baştan aşağı değişeceğine inancım tamdır. Rabbimden, ülkemizi yarınlara umutla taşıyacak Gelecek Partisinin hayırlara vesile olmasını diliyorum. Gelecek  Partisi milletimizin yarınıdır. Gelecek bizimdir. Gelecek milletimizindir. Değerli arkadaşlarım, bu gün burada olduğunuz için hepinize tekrar teşekkür eder saygılarımı sunarım” ifadelerinde bulundu.

Katılımcıları selamlayan Gelecek Partisi Bitlis İl Başkanı Veysel Babahan ise konuşmalarında şunlara yer verdi;
“Doğunun incisi Tatvan’ın 1. Olağan kongresine hoş geldiniz Şeref verdiniz ilçe başkanımız Sayın Mehmet Nuri Polat'a teşkilatını özverili çalışmalarından dolayı tebrik eder başarılarının devamını dilerim. Gelecek Partisi Türk siyasetinde yalan, hile, iftira ve dedikodu ile kazanmaktansa doğrulukla kaybederim diyenlerin partisidir. Her söylediğimin doğru olduğunu ifade edecek kadar kibirli değilim ama doğru bildiğim her şeyi söyleyecek cesaretle buradayım. 18 yıldır iktidarda olan Parti'nin ‘ya bendensiniz ya da darbecisiniz ya bendensiniz ya da hainsiniz ya bendensiniz ya da istikrarsızlığı arzulayanlardansınız’ diyerek insanları töhmet altına ve psikolojik baskı altına almaktadır. Biz sizden değil halktan yana olacağız. Bu hastalıklı siyasi zihniyeti milletimizin yakasından düşürmek boynumuzun borcu olsun. Milletimizin arzusu insan onurunun korunduğu bir Türkiye'dir. Partimizin temel hedefi insan hak ve hürriyetlerin tam demokratik bir hukuk devleti eliyle teminat altına alınmasıdır. Milletimizin hayali bütün farklılıkların özgür ve sorumlu bir şekilde kendisini ifade edebileceği bir Türkiye'dir. Partimizin varlık sebebi düşünce ifade ve örgütlenme özgürlüğünü teminat altına almaktadır. Milletimizin beklentisi adaletin hiçbir imtiyaz ve bahane olmaksızın bütün vatandaşlara eşit uygulandığı bir Türkiye'dir. Partimizin ahdi demokratik hukuk devletinin hayata geçirilmesidir. Milletimizin beklentisi gelirin adil bir şekilde bölüşüldüğü bir Türkiye’dir. Partimizin vizyonu sosyal adaleti gözeten her bir vatandaşımıza iş üreten ve sağlıklı bir şekilde büyüyen bir ekonomidir. Milletimizin arzusu Dünya ile rekabet edebilen bir Türkiye'dir Partimizin hedefi itibarlı istikrarlı ve sürdürülebilir bir dış politikadır. Milletimizin umudunu kıran ve yarınlarını tahrip eden sorunlar geleceğimizi esir almayacaktır. Türkiye yeterince geçmişte yaşadı. Türkiye'nin bugününü yönetemeyenlerde hep geçmişe sığındılar. Türkiye'nin dünkü sorunlarının farkındayız, bugün yapılması gerekenleri biliyoruz ve geleceği inşa edecek donanım ve kararlılığa sahibiz. Partimizin dünü bugünü ve yarını milletimizin hissiyatın da buluşturacak yegâne adrestir. Türkiye'nin geleceği aydınlıktır. Gelecek partisi bugünü inançla inşa etmek ve yarınlara umutla bakmak için milletimiz ile el ele yola çıkmanın adıdır. Gelecek Partisi milletimizin yarınıdır. Gelecek bizimdir. Gelecek milletimizindir. Gelecek Türkiye’nindir” ifadelerine yer verdi.

Telekonferans yöntemiyle kongreye katılan Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu; “Partisinin en hızlı Doğu ve Güneydoğu da kurulduğunu söyleyerek en kısa zamanda ise doğu illerine ziyaret edeceğini bildirerek Bitlis ve İlçelerine de ziyaret gerçekleştireceğini" vurguladı.


Ekonomi, Eğitim, Sağlık konularında konuşan Gelecek Partisi Yönetim Kurulu Üyesi Ve 24. Dönem Diyarbakır Milletvekili Cuma İçten; “11 yıl önce tedavüle giren 200 TL banknotun o zamanlar 133 Dolara eş değer olduğunu şimdilerde ise 25 dolara tekabül ettiğini vurgulayarak ekonominin çöküş yaşadığını” söyledi.

Kongreye katılanları Kürtçe anadilinde selamlayarak konuşmasına başlayan Gelecek Partisi Kurucu Üyesi Sait Şaşmaz; “Toplumun demokratik bir şekilde yönetilmesi gerektiğini” belirtti. 

 

Fotoğraf Galerisi Haberin Devamında;


FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum