Eski Okul Binası Geri Dönüşüm Malzemeleriyle Öğrencilerin Hizmetine Açıldı

Eski okul binası geri dönüşüm malzemeleriyle öğrencilerin hizmetine açıldı. Bitlis’in Ahlat İlçesine bağlı Taşharman Köyünde 50 yıl önce inşa edilen ve atıl vaziyette bekleyen taş bina, bir grup öğretmenin bir araya gelmesiyle geri dönüşüm malzemeleri kullanılarak öğrenciler için sosyal alan olarak hazırlandı. Açılışa Vali Oktay Çağatay’da katıldı.

Eski Okul Binası Geri Dönüşüm Malzemeleriyle Öğrencilerin Hizmetine Açıldı
09 Kasım 2021 - 17:35 - Güncelleme: 19 Aralık 2021 - 20:53
Bitlis’in Ahlat İlçesine bağlı Taşharman Köyünde 50 yıl önce inşa edilen ve atıl vaziyette bekleyen taş bina, bir grup öğretmenin bir araya gelmesiyle geri dönüşüm malzemeleri kullanılarak öğrenciler için sosyal alan olarak hazırlandı. Açılışa Vali Oktay Çağatay’da katıldı.
Tatvan Gençlik Merkezi gönüllülerinin çocuklara çeşitli oyunlar oynattığı açılışta, Vali Oktay Çağatay'da çocuklarla sohbet ederek onlarla hatıra fotoğrafı çektirdi. Açılışta bazı açıklamalarda bulunan Vali Çağatay, "Renkli Rüyalar Grubu, Bitlis ve ilçelerinde 26 okulda bu tür çalışmalara imza attı. Taşharman Köyü, Ahlat ilçemizin en güzel köylerinden bir tanesidir. Bu köyümüzün okulunun toplamda 141 öğrencisi var. Şu anda içinde bulunduğumuz bina eski okul binası. 50 yıllık bir bina aslında. Bu binayı anaokulu öğrencilerinin kullanması için Tatvan’da faaliyet gösteren Renkli Rüyalar isimli bir sivil toplum grubu kullanır hale getirdi. Geçen yıl da bu tür okulların açılışlarına davet etmişlerdi. Ancak pandemiden dolayı gidememiştik. Bu yıl Taşharman Köyümüzdeki bu okulumuzu açtık. Çok da güzel olmuş. Şu anda içinde bulunduğumuz okul 50 yıllık ama içinde yapılan değişikliklerden sonra sanki dün yapılmış gibi görünüyor. Burada ki bina tam da gündeme uygun bir şekilde geri dönüşüm malzemeleri ile oluşturulmuş. Eski araç lastikleri, paletler burayı daha kullanılabilir hale getirmiş. Emeği geçen bütün öğretmenlerimize ve katkı sunan köylülerimize teşekkür ediyorum” dedi.

Taşharman Köyünde sosyal alan olarak dönüştürülen eski okulun açılışına Vali Oktay Çağatay, Ahlat Kaymakamı Fikret Dağ, İl Milli Eğitim Müdürü M. Emin Korkmaz, Ahlat Milli Eğitim Müdürü Mutluk Özden, Tatvan Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Bilal Adabağ, gönüllü öğretmenler, köy okulu öğretmenleri, öğrenciler ve Tatvan Gençlik Merkezi gönüllüleri katıldı.

 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum