El-Aman Hanı Revizyon Toplantısı

Bitlis Eren Üniversitesi ev sahipliğinde El Aman Hanı’nın daha işlevsel hale getirilmesi için revizyon toplantısı yapıldı.

El-Aman Hanı Revizyon Toplantısı
19 Aralık 2021 - 19:50
Bitlis Eren Üniversitesi ev sahipliğinde El Aman Hanı’nın daha işlevsel hale getirilmesi için revizyon toplantısı yapıldı. Sanatçı rezidansı ile birlikte yöresel ürünlerin sergileneceği alanlar, kültür ve sanat eserlerinin sergileneceği etkinlik alanları, kütüphane ve çeşitli atölyelerin yer alacağı El-Aman Hanı restorasyon projesi revizyon toplantısı düzenlendi.

El Aman Han'ın Bitlis-Tatvan karayolu üzerinde bulunan en büyük kervansaraylardan biri olduğunu belirten Eren Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necmettin Elmastaş; “El Aman Han’ın tarihçesi hakkında bilgi vererek, Han’ın işlevine ve konseptine uygun mimaride restorasyon edilmesi gerektiğini vurguladı. Elmastaş, Toplantımıza iştirak eden tüm paydaşlarımıza katılımlarından dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

Toplantıya Rektör Prof. Dr. Necmettin Elmastaş’ın yanı sıra İstanbul Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Kemal Kutgün Eyüpgiller, Cumhurbaşkanlığı Strateji Başkanlığı Kültür Uzmanı Abdulkadir Yalvaç, Cumhurbaşkanlığı Strateji Başkanlığı Kültür Uzmanı Hüsameddin Mehmet Tüzün, Kültür Bakanlığı Kütüphaneler ve Yayımlar Genel Müdür Yardımcısı Taner Beyoğlu, Mimar Nurten İlknur Adak, Mimar Leyla Yücel, Mimar Olcay Aydemir, Müzisyen Onok Bozkurt, Kültür Uzmanı ve Girişimcisi Mehmet Demirtaş, Sinemacı Hakan Gül, Sinemacı Doğancan Kement ve Bitlis Eren Üniversitesi Rektör Danışmanı Doç. Dr. Adnan Alkan katıldı.
Sunumlarla devam eden toplantı, Bitlis Arafene Grubunun müzik programıyla sona erdi.

 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum