Eğitim Öğretim Yılının İlk Ders Zili Çaldı

Bitlis’te ve tüm Ülkede 2021-2022 eğitim ve öğretim yılının ilk ders zili bugün çaldı. Bitlis İl Milli Eğitim internet sitesindeki verilere göre Bitlis genelinde 732 okul/kurum, 5 Bin 270 derslik, 5 Bin 22 öğretmen 87 Bin 664 öğrenci bulunuyor.

Eğitim Öğretim Yılının İlk Ders Zili Çaldı
06 Eylül 2021 - 13:33 - Güncelleme: 06 Eylül 2021 - 13:48
Bitlis’te ve tüm Ülkede 2021-2022 eğitim ve öğretim yılının ilk ders zili bugün çaldı. Bitlis İl Milli Eğitim internet sitesindeki verilere göre Bitlis genelinde 732 okul/kurum, 5 Bin 270 derslik, 5 Bin 22 öğretmen 87 Bin 664 öğrenci bulunuyor. 

Bitlis İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin Korkmaz 2021-2022 Eğitim ve Öğretimin başlaması münasebetiyle Bitlis 100. Yıl Ortaokulu, Şükr-i Bitlisi Ortaokulu ve MNG Kargo İlkokulunu ziyaret etti. Öğretmen ve öğrencilerle sohbet eden İl Müdürü M. Emin Korkmaz; “Bakanlığımız tarafından okullarımızın yüzyüze eğitime devam edebilmesi için gerekli tüm tedbirleri aldığını; okul idarecilerinin ve öğretmenlerinin de bu tedbirlere sıkı bir şekilde uyması gerektiğini” belirtti.

İl Müdürü Korkmaz, yeni eğitim ve öğretim yılında tüm öğretmen ve öğrencilere başarı dileklerini iletti. 


Bitlis İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin Korkmaz yeni eğitim-öğretim yılı için şu mesajı yayımladı:

“Büyük bir heyecanla beklediğimiz 2021-2022 eğitim öğretim yılı başlıyor. Öncelikle uzun bir aradan sonra yüz yüze başlayacağımız eğitim öğretim yılının meslektaşlarımıza, velilerimize ve öğrencilerimize hayırlı olmasını diliyorum. 
Değerli meslektaşlarım;
Sonunda hasretini çektiğimiz öğrencilerimize kavuşuyoruz. Bu kavuşmanın geleceğimizin teminatı olan öğrencilerimizde sevgi, saygı, bilgi ve ahlak olarak tezahür edebilmesi için üzerimize çok görev düşmektedir. Bilgilerin hızla değiştiği teknolojinin hayatımızın her alanına tesir etmeye devam ettiği bu süreçte aydınlık geleceğimiz olan çocuklarımızın bilgiye ulaşabildiği teknolojiyi yararlı biçimde kullanan bireyler olmaları için gösterdiğimiz çabayı arttırarak devam ettireceğiz. Bireysel farklılıkları göz önünde bulundurarak evlatlarımızın bütünsel gelişimlerini destekleyecek vatanlarına, milletlerine, milli ve manevi değerlerine bağlı nesiller olarak yetişmesi için elimizden gelene çabayı göstereceğiz. Bunların yanı sıra öğrencilerimizden bir daha ayrı kalmamak için maske mesafe ve hijyen kurallarına sıkı sıkı uymayı ihmal etmeyeceğiz. Öğrencilerimizin ve sizlerin sağlığının bizim için çok önemli olduğunu unutmayın. 
Bu duygu ve düşünceler ile yeni eğitim öğretim yılının tüm camiamıza hayırlı olmasını diliyor, hepinize başarılar diliyorum” dedi.

 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum