Çanakkale Savaşları Mobil Müzesi Bitlis'te

Kültür ve Turizm Bakanlığına bağlı Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanlığı tarafından oluşturulan “Dirilişten Kurtuluşa Çanakkale” isimli “Çanakkale Savaşları Mobil Müzesi” isimli tır Bitlis ve Tatvan’a geldi.

Çanakkale Savaşları Mobil Müzesi Bitlis'te
17 Ekim 2020 - 19:18 - Güncelleme: 17 Ekim 2020 - 19:44
Bu kapsamda Çanakkale Savaşları Mobil Müzesi 16 Ekim tarihinde Bitlis Ulu Cami meydanında, 17 Ekim tarihinde ise Tatvan Yaşam AVM önünde 09.00-18.00 saatlerinde halkın ziyaretine açıldı.

Konu ile ilgili görevlilerden yapılan açıklamada; “Projenin amacı proje kapsamında, Çanakkale’ye henüz gitmemiş olan, bu şanlı zafere ve mirasına tanıklık edemeyen insanlarımız için bir “Mobil Tır” konsepti geliştirilerek, ülkemizin tamamını gezerek hizmet verilmesi amaçlandı. Çanakkale Savaşları Mobil Müzesi ile tarihi yarımadaya gelmemiş ve gelemeyecek olan dezavantajlı gruplara, bu miras ulaştırılmış olacaktır. Hedef Kitle Çanakkale Savaşları Mobil Müzesi’nin 81 ilimizde yer alan gençleri önceleyerek, tüm vatandaşlarımıza hizmet etmesi planlanmaktadır. Şehir meydanları ve belirlenen noktalarda faaliyet gösterecek olan Çanakkale Savaşları Mobil Müzesi ile ülkemizde ve dünyada farkındalık iletişimi kurulması amaçlanmaktadır” denildi.
Bitlis Merkez Ulucami önünde 16 Ekim’de kurulan Çanakkale Savaşları Mobil Müzesi’ni gezen Vali Oktay Çağatay ve beraberinde İl Kültür Müdürü Ramazan Gencan mobil müze tırını gezerek müze görevlisinden bilgi aldı.

Tatvan Yaşam AVM önüne ise 17 Ekim’de gelen mobil tır, İlçe Belediye Başkanı Mehmet Emin Geylani tarafından ziyaret edildi.  

HABERİN FOTOĞRAFLARI HABERİN DEVAMINDA

 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum