Bitlis Valisi Erol Karaömeroğlu Dünya Çocuk Hakları Günü'nü Mesaj İle Kutladı

Birleşmiş Milletler Genel Kurulu 20 Kasım 1959 yılında Çocuk Hakları Bildirgesini, ayrıca 20 Kasım 1989'da Çocuk Haklarına Dair Sözleşmeyi kabul etmiştir. “Çocuk Hakları Günü” 1990 yılından bu yana kutlamaktadır.

Bitlis Valisi Erol Karaömeroğlu Dünya Çocuk Hakları Günü'nü Mesaj İle Kutladı
20 Kasım 2023 - 11:11 - Güncelleme: 20 Kasım 2023 - 11:26
Bitlis Valisi Erol Karaömeroğlu, Dünya Çocuk Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Bitlis Valisi Erol Karaömeroğlu, yayınladığı mesajında,

“Hepimiz, bugünün küçükleri, yarının büyükleriyiz. Gelecekte doktor, öğretmen ve mühendis olacak olan çocuklarımız, ülkemizi güzelliklere taşıyacak olan değerli mirasçılarımızdır” dedi.

Vali Karaömeroğlu mesajının devamında şunları ekledi: “Çocuklarımızın sağlıklı bir şekilde büyüyebilmesi için aileleri, toplumu ve devleti olarak üzerimize düşen sorumlulukları yerine getirmeliyiz. Çocuklar, ülkemizin geleceğidir ve onlara sağlıklı bir hayat sunmak, toplum olarak en önemli görevlerimizden biridir. Devletimiz her zaman çocuklarımızın en iyi şekilde yetiştirilmesi için önemli adımlar atmıştır. Bu çabalar, çocuklarımızın sağlık, eğitim ve öğretim açısından en iyi şekilde yetişmesini hedeflemiştir.

Ancak, bu çabalar sadece devletin değil, tüm toplumun katılımıyla başarılı olabilir. Dünya Çocuk Günü olarak kutlanan bu özel gün, çocukların haklarına vurgu yapmak, korunmalarını ve sevgiyle büyümelerini sağlamak amacıyla Birleşmiş Milletler tarafından belirlenmiştir.

Bu vesileyle insanlığın umudu ve en büyük hazinesi olan çocuklarımızın mutlu, sağlıklı, sevgi dolu, güvende ve huzurlu olması dileğimle tüm çocuklarımıza sağlık esenlik mutluluklar diliyor, Çocuklarımızın Dünya Çocuk Günü’nü kutluyorum.”

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum