Bitlis Valisi Çağatay'dan Ziyaret

Vali Oktay Çağatay Tatvan İlçe Emniyet Müdürlüğünü ve Hizan Komando Tabur Komutanlığını ziyaret etti.

Bitlis Valisi Çağatay'dan Ziyaret
16 Ocak 2021 - 13:59
Vali Oktay Çağatay Tatvan İlçe Emniyet Müdürlüğünü ve Hizan Komando Tabur Komutanlığını ziyaret etti.

Vali Oktay Çağatay, Tatvan İlçe Emniyet Müdürünü Makamında Ziyaret Etti.
Vali Oktay Çağatay, beraberindeki İl Emniyet Müdürü Yaman Ağırlar ile birlikte Tatvan İlçe Emniyet Müdürünü ziyaret etti.
Vali Çağatay’ı, Vali Yardımcısı ve Tatvan Kaymakamı Tekin Erdemir ile Tatvan İlçe Emniyet Müdürü Kubilay Taşkın karşıladı.
İlçe Emniyet Müdürlüğünü gezen Vali Oktay Çağatay, İlçe Emniyet Müdürü Kubilay Taşkın’dan bina hakkında ve gerçekleştirmiş oldukları faaliyetler hakkında bilgi aldı.

Vali Oktay Çağatay, Hizmete Giren Hizan Jandarma Komando Tabur Komutanlığı’nı Ziyaret Etti.
Daha önceden Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde okul olarak kullanılan bina, Vali Çağatay’ın talimatıyla Jandarma Genel Komutanlığına tahsis edilerek tadilata girdi. Tadilatı tamamlanan bina Hizan Jandarma Komando Tabur Komutanlığı olarak hizmete açıldı.

Vali Oktay Çağatay, hizmete yeni açılan Hizan Jandarma Komanda Tabur Komutanlığını ziyaret ederek burada görevli güvenlik güçlerine moral verdi.
Hizan Jandarma Komando Tabur Komutanlığı ziyaretinde Vali Çağatay’a, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Nail İlbey ve İl Emniyet Müdürü Yaman Ağırlar eşlik etti.

Jandarma Komando Tabur Komutanlığında Vali Çağatay ve beraberindekileri, Hizan Kaymakamı M. İkbal Yelek, Hizan Belediye Başkanı Cezail Aktaş, Hizan Jandarma Komando Tabur Komutanı Binbaşı Bahadır Seferoğlu, Hizan İlçe Emniyet Amiri Erbil Başar ve tören mangası karşıladı.

Vali Oktay Çağatay, kendisini karşılayan tören mangasını selamlayıp orada bulunan güvenlik güçlerine yaptığı konuşmada; “Burada bulunan komutanların ve siz değerli komandolarımızın emeği çok büyüktür. Hepinize teşekkür ediyorum. Tabi buradaki en büyük amacımız milletimizin başına bela olan bu terör belasını defetmektir. Allaha şükürler olsun, komutanlar ve sizlerin sayesinde bunu gerçekleştiriyoruz. Kıymetli İçişleri Bakanımızın talimatı malum, inşallah bu terör belasının son senesidir. Hemen iki gün öncesinde çok kötü bir bölge olarak tanımlanan, bizimde yıllarca hafızamızda kötü hafızalar barındıran Sehi bölgesinde yerleşkemizi tamamlayıp üç tane teröristi silahlarıyla beraber etkisiz hale getirdik. Başta İl Jandarma Komutanımız olmak üzere tüm arkadaşlarımızı tebrik ediyorum. Allah devletimizi daim eylesin, Allaha emanet olun” sözlerini dile getirdi.

Vali Çağatay, Jandarma Komando Tabur Komutanı Binbaşı Bahadır Seferoğlu’ndan bina ve gerçekleştirilen faaliyetler hakkında bilgiler alarak binayı gezdi. Daha sonra Komutanlık binasında şeref defterini imzaladı.
Komando Tabur Komutanlığının bahçesinde, Tabur Komutanlığı binasının hizmete geçmesi vesilesiyle kurban kesimi gerçekleştirildi.

 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum