Bitlis Valiliğinden Yasaklama Kararı!

Bitlis Valiliğinden yapılan açıklamada: “Valilik ve Kaymakamlık makamlarının uygun göreceği etkinlikler hariç olmak üzere; Bitlis il sınırları içerisinde 15 gün süre ile meydan, cadde, sokak, yol, park gibi umuma açık alanlarda Miting, Açık Yer Toplantıları, Gösteri Yürüyüşleri vs. her türlü eylem ve etkinliklerin yapılmasının yasaklanması” kararı alındı.

Bitlis Valiliğinden Yasaklama Kararı!
11 Haziran 2020 - 22:06

Bitlis Valiliğinden yapılan açıklamada: “Valilik ve Kaymakamlık makamlarının uygun göreceği etkinlikler hariç olmak üzere; Bitlis il sınırları içerisinde 15 gün süre ile meydan, cadde, sokak, yol, park gibi umuma açık alanlarda Miting, Açık Yer Toplantıları, Gösteri Yürüyüşleri vs. her türlü eylem ve etkinliklerin yapılmasının yasaklanması” kararı alındı.
Açıklamanın detayında ise şunlar kaydedildi; “Vatandaşlarımızın temel hak ve hürriyetlerine dair uluslararası sözleşmeler, T.C. Anayasası ve yasalardan kaynaklanan hak ve özgürlüklerini tam ve güvenli bir şekilde kullanabilmelerinin temini ile ilimizde huzur ortamının, kamu düzeni ve kamu güvenliğinin sağlanması, suç işlenmesinin önlenmesi, temel hak ve özgürlükler ile başkalarının hak ve özgürlüklerinin ve genel asayişin korunması ile şiddet olaylarının yaygınlaşmasının ve Korona Virüs (COVİD-19) salgınının yayılmasının önlenmesi, genel sağlığın korunması, meydana gelebilecek olası provokasyonların ve yaşanması muhtemel toplumsal olayların önlenmesi amacıyla;
5442 sayılı İl İdaresi Kanununun 11. maddesi ve 2911 sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunun 19. Maddesi gereğince;
Valilik ve Kaymakamlık makamlarının uygun göreceği etkinlikler hariç olmak üzere; Bitlis il sınırları içerisinde (İl merkezi, ilçeler, Polis ve Jandarma sorumluluk bölgelerinin tamamı) 09.06.2020 Saat 00.01’den, 23.06.2020 Saat 23.59’a kadar 15 gün süre ile meydan, cadde, sokak, yol, park gibi umuma açık alanlarda Miting, Açık Yer Toplantıları, Gösteri Yürüyüşleri, Oturma Eylemi, Protesto Eylemi, Açlık Grevi, Çadır Kurma, Basın Açıklamaları, her türlü Stant Açma, Konser, Şenlik, Meşale Yakma, El İlanı/Bildiri/Broşür Dağıtma, Afiş/Poster Asma vb. türdeki her türlü eylem ve etkinliklerin yapılmasının yasaklanması kararı alınmıştır” denildi.
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum