Bitlis'te Muhtarlar Toplantısı Yapıldı

Bitlis genelinde muhtarlarla toplantı gerçekleşti. Toplantıda İlçe, mahalle ve köy muhtarlarının katılımıyla istek, öneri, şikayet, talep, bütçe gibi konular üzerinde konuşuldu.

Bitlis'te Muhtarlar Toplantısı Yapıldı
08 Ekim 2021 - 16:37 - Güncelleme: 29 Kasım 2021 - 12:10

Bitlis genelinde muhtarlarla toplantı gerçekleşti. Toplantıda İlçe, mahalle ve köy muhtarlarının katılımıyla istek, öneri, şikayet, talep, bütçe gibi konular üzerinde konuşuldu.   

Vali Oktay Çağatay Başkanlığında Muhtarlar Toplantısı Yapıldı


Vali Oktay Çağatay başkanlığında Valilik Konferans Salonunda ilimiz merkez ilçe ve mahalle muhtarlarıyla birlikte Muhtarlar toplantısı yapıldı. Toplantıda Vali Çağatay, muhtarların istek ve dileklerini dinleyip, çözüme yönelik fikir alışverişinde bulundu.
Toplantıda sırasında Vali Çağatay aşılanma konusuna değinerek, Bitlis’in 2.doz aşılanma oranında Türkiye’de son sıralarda olduğu, bu yüzden muhtarların aşılanma konusunda daha duyarlı olmalarını istedi.
Muhtarlar Toplantısına Vali Oktay Çağatay ile birlikte İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral İbrahim Güven, Vali Yardımcısı İzzet Cem Eser, İl Emniyet Müdürü Celal Özcan ve kurum müdürleri ile birlikte ilimiz merkez ilçe ve mahalle muhtarları katıldı.Hizan Kaymakamı Muhammed İkbal Yelek, Muhtarlarla Bir Araya Geldi

Hizan Kaymakamı Muhammed İkbal Yelek, ilçede görev yapan muhtarlarla bir araya gelerek istişare toplantısı gerçekleştirdi.
Kültür Merkezi toplantı salonunda Kurum müdürleri ile birlikte gerçekleştirdiği istişare toplantısında muhtarların sorun, şikayet ve taleplerini dinleyerek çözüm üretmeye çalışan Kaymakam Yelek, toplantıda yaptığı konuşmada; “Muhtarlarımız, devletimizin gözü, kulağı ve dokunan elidir. Türk idare sisteminde ve anlayışında insan odaklı, vatandaş memnuniyetini esas alan bir devlet algısına doğru ilerliyoruz. Bu anlayışla beraber elbette her bir vatandaşımız bizim için kıymetli ve değerlidir. İşte bu anlayışla Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğindeki Türkiye, insanlarımız arasındaki mesafeyi kapatıyor, kucaklaşmayı sağlıyor. Biz de daha çok işbirliği ve koordinasyona önem veriyoruz” dedi.
Muhtarlara tek tek söz veren Kaymakam İkbal Yelek, sorunların gecikmeden çözümü konusunda ilgili kurum müdürlerine talimat verdi.


Tatvan Kaymakamı Tekin Erdemir Başkanlığında Muhtarlar Toplantısı Düzenlendi

Tatvan Kaymakamı Tekin Erdemir başkanlığında muhtarlar toplantısı düzenlendi.
Kaymakam Tekin Erdemir başkanlığında köy ve mahalle muhtarlarının katılımıyla aylık muhtarlar toplantısı düzenlendi.
Tatvan İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü Konferans Salonunda düzenlenen toplantında "Muhtarlık Hizmet Binaları" hakkında görüşüldü. Kaymakam Erdemir, muhtarlarımız ve muhtarlık kurumunun ihtiyaç, talep ve beklentilerinin karşılanmasına ve kurumsallaşmasına yönelik son yıllarda çok önemli adımlar atılarak bir vizyon anlayış oluşturulmuştur” dedi. Daha sonra muhtarların köy ve mahalleleriyle ilgili sorun ve sıkıntıları da dile getirdiği toplantıda iletilen sorun ve sıkıntılar not alınarak, neler yapılabileceği üzerine görüş alışverişinde bulunuldu.
Düzenlenen toplantıya KaymakamTekin Erdemir'in yanı sıra il genel meclis üyeleri, kamu kurum ve kuruluş amirleri, köy ve mahalle muhtarları katıldı.
Ahlat Kaymakamı Fikret Dağ Başkanlığında İlçe Muhtarlarıyla İlgili Toplantı Gerçekleştirdi

Ahlat İlçesi köylere hizmet götürme birliği meclisi Meclis başkanı Kaymakamı Fikret Dağ başkanlığında Meclis üyeleri olan İlçe köy muhtarları ve ilgili Meclis üyelerinin iştirakıyla olağan olarak toplandı. Birlik Başkanı olarak Kaymakam Fikret Dağ; “2021 yılı yatırım programının tamamlandığını, 2022 yılı yatırım planlaması ile İlçemize ayrılan ödenek miktarına göre planlanacağını belirtti. İlçemizin kalkınması ve halkımızın yaşam standartlarını yükseltmek için tüm birimlerimizle gece gündüz çalışılacağını belirterek bu çalışmalarda muhtarlarımıza önemli görevler düştüğünü” ifade etti.
Birlik Başkanı konuşmaları sonrasında toplantının diğer gündem maddeleri olan 2022 yılı tahmini bütçenin görüşülerek 2021 yılı birlik alt yapı işleri hakkında Meclis üyelerinin bilgilendirilmesi, 2022 yılı yatırım programı bütçe kalemleri arası ödenek aktarımı ve birlik encümen üye seçimi yapılarak toplantı sonlandırdı.
Daha sonra Kaymakam Fikret Dağ İlçe, mahalle ve köy muhtarlarının katılımıyla istek, öneri ve şikayetlerini almak üzere toplantı sonlandı.


 

Güroymak Kaymakamı Ramazan Cankaloğlu Başkanlığında Muhtarlar Toplantısı Düzenlendi

Güroymak Kaymakamı Ramazan Cankaloğlu Başkanlığında Mahalle ve Köy Muhtarlarının katılımıyla Muhtarlar toplantısı yapıldı. Toplantıda Kaymakam Cankaloğlu, Muhtarların isteklerini dinleyip, çözüme yönelik fikir alışverişinde bulundu. Toplantıya katılım gösteren muhtarlara teşekkür etti.


FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum