Bitlis'te Koronavirüs Denetimleri Devam Ediyor

İçişleri Bakanlığı tarafından 81 ile gönderilen ülke genelinde eş zamanlı olarak Koronavirüs ile mücadele kapsamında alınan tedbirlerin denetlenmesine yönelik genelge kapsamında Bitlis il genelinde denetimler gerçekleştirilmeye devam ediyor.

Bitlis'te Koronavirüs Denetimleri Devam Ediyor
04 Eylül 2020 - 22:29 - Güncelleme: 04 Eylül 2020 - 22:32
Bitlis’te genelge kapsamında Vali Yardımcıları ve Kaymakamlar il ve ilçede faaliyet gösteren işyerlerini denetledi. Denetimlerde koronavirüs ile mücadelede alınan kararların uygulanmasına yönelik olarak esnaflara uyarılarda bulunuldu.
Genelge kapsamında Vali Yardımcıları, İlçe Kaymakamları ve kurum müdürleri başta olmak üzere oluşturulan denetleme ekipleri tarafından Bitlis il genelindeki marketler, konaklama tesisleri, şehir içi ve şehirlerarası otobüsler, ticari taksiler, bay/bayan kuaför salonları, restoranlar, spor salonları, düğün salonları vb. birçok alan denetlendi.
 

Ahlat’ta 50 kişiden oluşan Salgın Denetim Merkezi ekibi, 10 grup halinde tüm yaşam alanlarını kapsayacak yerlerde korona virüs denetimleri yapmaya devam ediyor. Ekipler tarafından 'sağlık için hepimiz için' mottosu ile yaşamın tüm alanlarını kapsayacak şekilde denetimler gerçekleştirildi. Denetimlerde korona virüs salgınının sağlık ve kamu düzeni açısından oluşturduğu riski yönetme, sosyal izolasyonu temin, fiziki mesafeyi koruma ve yayılım hızını kontrol altında tutma amaçlanıyor. Uygulama esnasında denetlenen iş yerlerinde vatandaşlara "Güvenli Alan" sisteminin kullanımının yaygınlaştırılması ile bilgilendirilmeler yapılarak, özellikle hayati önem arz eden maske, mesafe ve temizlik konularında gerekli hassasiyetin gösterilmesi yönünde uyarılar yapıldı.


Hizan’da ise, yeni tip koronavirüs (Covid-19) tedbirlerine ilişkin denetimler kapsamında, Kaymakam Mustafa Köleoğlu, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Abdulkadir Yağar, İlçe Emniyet Amiri Erbil Başar, ilçede bulunan iş yerlerini ziyaret ederek incelemelerde bulundu.
Esnaftan iş yerlerindeki tedbirlerine ilişkin bilgi alan Kaymakam Köleoğlu, iş yerlerini ve çay bahçelerinde oturan vatandaşları maske, mesafe ve hijyen konusunda uyardı, kurallara uyan vatandaşlara da teşekkür ederek, denetimlerin artarak devam edeceğini söyledi.
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum