Bitlis'te İlk Koronavirüs Aşısı

Bitlis’te ilk koronavirüs aşısı sabah saatlerinde yapılmaya başlandı. Aşılar Bitlis-Tatvan Devlet Hastanesindeki personellere hazırlanan özel odada yapıldı. Bitlis İl Sağlık Müdürü Koray Okur aşı olduktan sonra gazetecilere açıklamada bulundu.

Bitlis'te İlk Koronavirüs Aşısı
14 Ocak 2021 - 22:24
Bitlis’te ilk koronavirüs aşısı sabah saatlerinde yapılmaya başladı. Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumunca analizleri tamamlandıktan sonra "Acil Kullanım Onayı" verilen CoronaVac aşısı, Bitlis'te de sağlık çalışanlarına uygulanmaya başlandı. Aşılar Bitlis-Tatvan Devlet Hastanesindeki personellere hazırlanan özel odada yapıldı.

Bitlis İl Sağlık Müdürü Koray Okur yaptığı açıklamada;  “Aşı yaptıracak olanların randevu sistemi ile aşı yapabileceklerini ifade ederek hayırlısıyla korona virüs salgınına karşı aşımızı olduk. Tüm ülkemize ve Bitlis'imize hayırlı olsun. Virüsün ilk çıktığı günlerden beri Tatvan Devlet Hastanemizi Pandemi hastanesi, Bitlis Devlet Hastanemizi ise normal hastalarımızın tedavisine ayırdık. Bitlis bu yönden şanslıydı. Çok şükür salgının ilk gününde kendi ilimizde bilim kurulumuzu oluşturduk. Onların tavsiyeleri doğrultusunda bu yönden Bitlis ili şanslıydı. Çok şükür halkımızda devletimizin koyduğu kurallara riayet etti. Zorda olsa sokağa çıkma yasağına uydu. Bu yönden Bitlis halkına teşekkür ediyoruz. Salgının ilk gününden beri yönetici arkadaşlarımızla beraber yoğun mesai harcadık. Sağlık personelimiz gece gündüz demeden, bazen evlerine gitmeden, çoluğunu çocuğunu görmeden çalıştılar. Sizde bunların çoğuna şahitlik ettiniz. Hepsine teşekkürü bir borç bilirim. Bu salgın sürecinde çok şükür çok fazla aksaklıklar yaşamadık. Tatvan Devlet Hastanemizdeki yoğun bakım sayımızı iki katına çıkarttık. Bitlis Devlet Hastanemizde her ihtimale karşı 32 yatağa dönüştürülebilir 16 yataklı yoğun bakım ünitesini açtık. Güroymak Devlet Hastanemizin yoğun bakımı ile beraber orayı da Pandemi hastanesine çevirdik” dedi.

Bitlis’te Korona Virüs haritası Hayat Eve Sığar (HES) uygulamasında da yeşile döndüğü görülüyor.

 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum