Bitlis'te Halk Otobüsleri Kampüs İçerisinde Ring Servislerine Başladı

Bitlis Belediyesi ile Eren Üniversitesi arasında yapılan işbirliği sonucunda 13 Nolu Minibüs Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi’ne bağlı Halk otobüsleri 15’er dakika arayla Rahva Yerleşkesine sefer düzenleyecek. Ayrıca Kampüs içerisinde öğrenciler Halk Otobüslerinden ücretsiz olarak yararlanarak Üniversite birimlerine kolayca ulaşım sağlayabilecek.

Bitlis'te Halk Otobüsleri Kampüs İçerisinde Ring Servislerine Başladı
16 Ekim 2021 - 11:36 - Güncelleme: 29 Kasım 2021 - 18:17
Eren Üniversitesi ile Bitlis Belediyesi arasında yapılan işbirliği sonucunda Bitlis Belediyesi Halk Otobüsleri Üniversite kampüsü içerinde Ring seferleri yapmaya başladı. Bitlis Belediyesi ile Eren Üniversitesi arasında yapılan işbirliği sonucunda 13 Nolu Minibüs Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi’ne bağlı Halk otobüsleri 15’er dakika arayla Rahva Yerleşkesine sefer düzenleyecek. Ayrıca Kampüs içerisinde öğrenciler Halk Otobüslerinden ücretsiz olarak yararlanarak Üniversite birimlerine kolayca ulaşım sağlayabilecek.

Böyle bir hizmetin ilk defa yapıldığını ifade eden Rektör Prof. Dr. Necmettin Elmastaş; “Öğrencilerimiz bu uygulamadan önce kampüse geldiklerinde okullarına veya yurtlarına geliş ve gidişlerinde özellikle kış aylarında zorluk çekiyorlardı. Bu sene Bitlis Belediyesi ile yaptığımız işbirliği neticesinde bu sorun çözüldü. Öğrencilerimiz Bitlis’in herhangi bir noktasından kampüsümüze rahatlıkla ulaşabilecekler. Ayrıca kampüs içinde de bir ring oluşturduk. Öğrencilerimiz kampüs içinde gidecekleri noktalara hiçbir ücret ödemeden gidebilecekler. Böyle önemli bir hizmetin oluşmasında emeği geçen Bitlis Belediye Başkanı Nesrullah Tanğlay, 13 Nolu Minibüs Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanı Ali Kaya ve katkı sunan herkese çok teşekkür ederim” dedi.


Prof. Dr. Elmastaş, Tatvan Belediyesi ile de öğrencilerin kampüse ulaşımı konusunda çalışmaların başladığını, kısa bir süre içerisinde bu konunun da çözüme kavuşacağını umduklarını sözlerine ekledi.
Bitlis Eren Üniversitesi’nin gelişmesiyle birlikte okullar arası mesafenin uzadığını ve bir ulaşım ihtiyacının ortaya çıktığını ifade eden 13 Nolu Minibüs Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanı Ali Kaya; “Sayın Belediye Başkanımız ve Rektörümüz kooperatif olarak bizden böyle bir talepte bulundular. Biz de kooperatif olarak bu talebi uygun bularak minibüs hattımıza kampüsümüzü de dahil ettik. Ayrıca kampüs içinde otobüslerimizi kullanan öğrencilerden hiçbir ücret almıyoruz. Böyle bir hizmetin oluşmasında emeği geçen Rektörümüz ve Belediye Başkanımıza çok teşekkür ediyorum” dedi.

Üniversite öğrencileri de uygulamadan çok memnun olduklarını, bu sayede önemli bir eksikliğin giderildiğini ifade ederek, emeği geçenlere teşekkür etti.


 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum