Bitlis İl Genelinde Maske Takma Zorunluluğu

Koronavirüs ile daha etkin bir mücadele vermek ve salgını kontrol altında tutmak amacı ile Bitlis İl Genelinde maske takma zorunluluğu getirildi.

Bitlis İl Genelinde Maske Takma Zorunluluğu
16 Haziran 2020 - 18:58 - Güncelleme: 16 Haziran 2020 - 19:00
Bitlis Valiliğinden yapılan açıklamada; Bitlis İl Hıfzıssıhha Kurulu kararıyla; Koronavirüs ile daha etkin bir mücadele vermek ve salgını kontrol altında tutmak amacı ile Bitlis İl Genelinde (İl Merkezi, İlçeler, Belde, Mezra ve Köyler) tüm vatandaşlarımızın 16 Haziran 2020 tarihi 24.00 saatinden itibaren cadde, sokaklar ve açık alanlarda maske kullanımının zorunlu hale getirilmesine” karar verildi. Kurala uymayan vatandaşlarımız hakkında ise cezai işlem uygulanacak.

Maske kullanımının sağlık otoritelerinin önerdiği şekilde kullanılmasına (Burun, ağız ve çeneyi tamamen kapatacak, kenarlardan hava geçişine izin vermeyecek şekilde takılacak)
İl Hıfzıssıhha Meclisi’nin Umumi Hıfzıssıhha Kanununun 27. ve 72. maddesi kapsamında yukarıda almış olduğu kararlara uyulmaması/aksi davranılması durumunda ve her seferinde olmak üzere cezai işlem uygulanacak.
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum