Bitlis Genelinde Muhtarlar Günü Düzenlenen Programla Kutlandı

Bitlis genelinde ‘19 Ekim Muhtarlar Günü’ düzenlenen programla kutlandı.

Bitlis Genelinde Muhtarlar Günü Düzenlenen Programla Kutlandı
19 Ekim 2021 - 19:05
Bitlis genelinde ‘19 Ekim Muhtarlar Günü’ düzenlenen programla kutlandı.


Vali Yardımcısı İzzet Cem Eser, 19 Ekim Muhtarlar Günü Dolayısıyla Muhtarları Kabul Etti

Vali Yardımcısı İzzet Cem Eser, 19 Ekim Muhtarlar Günü münasebetiyle Bitlis Muhtarlar Derneği üyelerinden Muştakbaba Mahallesi Muhtarı Maşallah Daşizi, Hüsrevpaşa Mahallesi Muhtarı Hasan Özer ve Saray Mahallesi Muhtarı İlhan Turgut'u makamında kabul etti.
Muhtarlık teşkilatının yerel demokrasinin en önemli taşlarından biri olduğunu belirterek makamında bir süre muhtarlarla sohbet eden ve ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Vali Yardımcısı Eser; “Muhtarlarımız, bulunduğu mahallede ve köyde devletimizin tüm kurumlarını temsil etmekte ve halkımızla devlet kurumları arasında köprü vazifesi görmektedir. Bu önemli kamu görevini ifa eden bütün muhtarlarımızın Muhtarlar Günü’nü kutluyorum” dedi.
Muhtarlar Derneği üyeleri ise bu anlamlı günde nazik kabulünden dolayı Vali Yardımcısı Eser'e teşekkürlerini iletti.


Başkan Tanğlay, Muhtarları Ağırladı

Bitlis Belediye Başkanı Nesrullah Tanğlay, Muhtarlar Günü dolayısıyla Bitlisli muhtarlar ile yemekte bir araya gelerek muhtarlar gününü kutladı. Programa Belediye Başkanı Nesrullah Tanğlay, Başkan Yardımcısı Zahir Saldıran, Ak Parti Bitlis Merkez İlçe BaşkanI Ahmet Şems Nasır ve ildeki mahalle muhtarları katıldılar. Bitlis gibi kadim bir şehirde yerel yöneticilik yapmanın ayrıcalıklı olduğunu ifade eden Belediye Başkanı Nesrullah Tanğlay, bu ayrıcalığında büyük bir şeref olduğuna vurgu yaptı.
Muhtarlar gününü kutlayarak sözlerine başlayan Bitlis Belediye Başkanı Nesrullah Tanğlay, burada muhtarlar günü münasebetiyle hep birlikte yemekte bir aradayız. Yerel yöneticilik bir insana bahşedilmiş en büyük şereftir. Yaşadığımız şehirde hemşerilerimizin hayatlarını kolaylaştırmak ve hayatlarına anlam katmak, yaşam kalitelerini arttırmak hep birlikte bunu sağlamaya çalışıyoruz. Fiziki mekanlar inşa ederek yollarını yaparak, kanalizasyonları yaparak diğer fiziki mekanlarla bunları sağlamaya çalışıyoruz. Ancak hepsinden önemlisi bu şehrin sahip olduğu değerleri hep birlikte yarınlara taşımaya çalışıyoruz. Bu manada hepinizi tebrik ediyoruz. Hepiniz yaşadığınız şehrin yaşadığınız mahallenin sorumluluğunu almış insanlarsınız. Allah hepimizin yardımcısı olsun.
Tabi ki süreç devam ediyor, her şey bizimle başlamadı ve bizimle de bitmeyecek. Ama biz kendi dönemimize ait olan kısımda şehrimizde yaşayanların hayatlarını anlamlı kılmaya ve onları kolaylaştırmaya çalışıyoruz. İnşallah doğru şeyler yaparak sağlam temeller üzerinde bundan sonrada bu kadim şehirde işlerin yapılmasını sürdürülebilir olmasını sağlamaya gayret ediyoruz. Bitlis gerçekten müthiş bir kadim şehir, burada yerel yöneticilik yapmak bize bahşedilmiş en büyük şereftir. Biz ve bizden sonra da bu süreçler devam eder, bu şehir layık olduğu şekilde yönetilmeye devam edecek” dedi.
Mahalle muhtarları da Bitlis Belediye Başkanı Nesrullah Tanğlay’a, samimi bir şekilde ve yapılan hizmetlerin başında durarak ,sokak sokak gezerek bizlerin ve vatandaşların taleplerini dinleyerek verdiği hizmetten dolayı kendisine sonsuz teşekkür ediyoruz” ifadelerini kulandılar.
Hizan’da “19 Ekim Muhtarlar Günü” Dolayısıyla Tören Düzenlendi

Hizan’da, 19 Ekim Muhtarlar Günü dolayısıyla tören düzenlendi. Hükümet Konağı bahçesinde düzenlenen törende, Muhtarlar Derneği Başkanı adına Gayda Köyü Muhtarı Mehmet KARADUMAN Atatürk Anıtı'na çelenk sundu.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunması ile devam eden törende, Bahçelievler Mahallesi Muhtarı Cengiz Aslan günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yaptı.
Muhtarlık müessesinin en köklü kurumlardan olduğunu belirten Aslan; “Muhtarlık toplumumuzun tarihsel ve geleneksel niteliklerini içeren öz kültüründen doğan bir kurumdur. Aynı zamanda söz sahibi, seçilmiş, eren ve ihtiyar anlamını taşımaktadır. Siyasi partilerimiz demokrasimizin nasıl vazgeçilmez bir unsuru ise Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün de ifade ettiği gibi muhtarlarda demokrasinin temel taşıdır. Genel ve yerel sorunların ilgili kuruluşlara iletilmesinde köklü bir rol oynayan muhtarlık Osmanlı'dan cumhuriyete taşınan önemli bir yerel yönetim birimidir” dedi.


Ahlat’ta ‘19 Ekim Muhtarlar Günü’ Kutlandı 


Ahlat’ta ‘19 Ekim Muhtarlar Günü’ düzenlenen törenle kutlandı.   
Hükümet Konağı önünde düzenlenen tören; Atatürk anıtına çelenk sunulması, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla devam etti. Daha sonra İkikubbe Mahalle Muhtarı Günün anlam ve önemini belirten konuşma yaptı. Çelenk sunma programı sonrası Kaymakam Fikret Dağ, muhtarları makamında kabul etti. Kaymakam Dağ, muhtarlarla sohbet ederek tüm muhtarların gününü kutladı. Ziyaret sonrası Kaymakamlıkça muhtarlar onuruna öğlen yemeği verildi. Düzenlenen programa bazı kurum amirleri ve muhtarlar katıldı.Adilcevaz Kaymakamı Demir Muhtarlarla Bir Araya Geldi


Adilcevaz Kaymakamı İsmail Demir ‘19 Ekim Muhtarlar Günü’ dolayısıyla köy ve mahalle muhtarları ile bir araya geldi. Tüm muhtarların Muhtarlar Günü’nü tebrik eden kaymakam Demir, hizmetlerinden dolayı muhtarlara teşekkür etti. 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum