BEÜ Ders Başlangıç Tarihini Güncellendi

Bitlis Eren Üniversitesi Güz Yarıyılı Derslerinin Başlangıç Tarihi 27 Eylül 2021 Olarak Güncellendi.

BEÜ Ders Başlangıç Tarihini Güncellendi
10 Eylül 2021 - 11:54
Bitlis Eren Üniversitesi Güz Yarıyılı Derslerinin Başlangıç Tarihi 27 Eylül 2021 Olarak Güncellendi.
Eren üniversitesi daha önce 13 Eylül 2021 tarihinde güz yarıyılının başlayacağını duyurmuştu.


Eren Üniversitesinden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;
“Sevgili Öğrencilerimiz;

Kredi ve Yurtlar Kurumunun yurt başvuru sürecini henüz neticelendirmemiş olması ve yüz yüze eğitim faaliyetlerinde ön koşul olan aşı süreçlerinin tamamlanması için süreye ihtiyaç duyulması nedeniyle Üniversitemiz Senatosu 7 Eylül 2021 tarihinde toplanarak, 2021-2022 Eğitim-Öğretim Yılı Akademik Takviminde Güz Yarıyılı derslerinin başlangıç tarihi olarak daha önce belirlenen 13 Eylül 2021 tarihini, 27 Eylül 2021 olarak güncellemiştir.
2021-2022 Eğitim-Öğretim yılını hep birlikte sağlıklı bir şekilde geçirmek ve yüz yüze eğitim faaliyetlerine katılabilmek için;
Son 6 ay içinde Covid-19 hastalığını geçirmiş kişiler istisna olmak üzere, her iki doz Covid-19 aşılarının yaptırılmış olması şarttır.
Hiç aşı yaptırmayan veya sadece tek doz aşı yaptıran öğrencilerin yüz yüze eğitim faaliyetlerine katılabilmeleri için haftada en az iki defa yapılacak PCR test sonuçlarının  ‘Negatif’ olması gerekir. PCR Negatif sonuçlarının geçerlilik süresi ise 72 saattir.  Dolayısıyla üzerinden 72 saatten fazla zaman geçmiş PCR testleri tekrarlanacaktır.
Hastalığı ayakta geçirmiş veya hastalık döneminde test yapmadığı için hastalık bilgileri kayıt dışı kalmış, ya da son 6 aydan önce hastalığı geçirmiş kişiler, aşı süreçleri tamamlanıncaya kadar PCR test uygulamasına tabi olacaklardır.
Aşıların yapılmış olduğu, hastalığın geçirilmiş olduğu veya PCR test sonucu hususları Sağlık Bakanlığı’nın “Hayat Eve Sığar” isimli cep telefonu uygulamasından (HES Kodu ile) tespit ve ibrazı mümkündür.  
Alınan senato kararı gereğince; yukarıda izah edilen koşulları sağlamayan öğrenciler, yüz yüze ders faaliyetlerine katılamayacaklardır.
Üniversitemizde görev yapan akademik ve idari personeller de yukarıda anılan hükümlere tabi olup, güncellenen akademik takvim doğrultusunda tüm öğrenci, akademisyen ve idari personelimizin aşı planlamalarını yapmaları önemle rica olunur” denildi.

 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum