BEÜ'DE Birçok Yeni Bölüm Açılacak

Bitlis Eren Üniversitesinde 2020-2021 yılı Eğitim-Öğretim yılında birçok yeni Ön Lisans, Lisans ve Lisansüstü programlar açılacak.

BEÜ'DE Birçok Yeni Bölüm Açılacak
20 Haziran 2020 - 20:02 - Güncelleme: 20 Haziran 2020 - 20:08

Bitlis Eren Üniversitesinde bu yıl, ilk kez Bağımsız Tarih Doktora Programı ile birçok yeni Lisansüstü program açılacak. Ayrıca 2020-2021 Eğitim-Öğretim Yılı itibariyle Fakülte ve Meslek Yüksekokullarında (MYO) yeni açılan birçok bölüm ve programa öğrenci alınacağı kaydedildi.

Belli Başlı Üniversitelerde Bulanan Bağımsız Tarih Doktora Programı Dâhil Birçok Lisansüstü Program Açılacak
Üniversitede yeni bölüm ve programların açılması teklifinin Yüksek Öğretim Kurulu Başkanlığı (YÖK)  tarafından kabul edilmesi ile Lisansüstü Eğitim Enstitüsü bünyesinde bu yıl ilk kez Bağımsız Tarih Doktora Programı açılacak.
Lisansüstü programlar dâhilinde yine bu yıl içerisinde ilk kez Türk Dili ve Edebiyatı Tezli Yüksek Lisans Programı, Temel İslam Bilimleri Tezli Yüksek Lisans Programı, İşletme Tezli ve İşletme Tezsiz Yüksek Lisans Programı, Kamu Yönetimi Tezli ve Kamu Yönetimi Tezsiz Yüksek Lisans Programları açılacak. 
Güzel Sanatlar Fakültesi Hızla Büyüyor
Eren Üniversitesinde Güzel Sanatlar Fakültesi hızla büyümeye devam ediyor. Güzel Sanatlar Fakültesi bünyesindeki Resim Bölümü’ne ilk kez Özel Yetenek Sınavı ile öğrenci alınacak. Geçen yıl Güzel Sanatlar Fakültesi bünyesindeki Geleneksel Türk Sanatları Bölümü ile Sinema –Televizyon Bölümü’ne öğrenci alımı gerçekleşmişti. 
Doluluk Oranları Yüksek Programlar Ağırlıkta
Yapılan çalışmalar neticesinde birçok yeni açılan programa ilk kez öğrenci alımı gerçekleştirileceği belirtildi. Yeni açılan programlar, doluluk oranları oldukça yüksek programlar olması yönüyle dikkat çekiyor. 
Tatvan Meslek Yüksekokulu Birçok Programa Kavuştu
Tatvan Meslek Yüksekokulu bünyesinde gelecek vadeden birçok programa kavuştu. Bu yıl itibariyle Tatvan Meslek Yüksekokulu bünyesinde Deniz ve Liman İşletmeciliği Programı açılarak, bu programa ilk kez öğrenci alınacak.  Ayrıca yine bu yıl itibariyle Tatvan Meslek Yüksekokulu bünyesinde Elektronik Teknolojisi, Gıda Teknolojisi ve Sağlık Bilgi Sistemleri Teknikerliği Programlarına öğrenci alımı gerçekleştirilecek. 2020-2021 Eğitim Öğretim Yılı'nda öğrenci alacak olan Deniz ve Liman İşletmeciliği Programı Türkiye'de sayılı üniversitelerde bulunuyor. Bunun yanı sıra açılan programlar, doluluk oranları oldukça yüksek programlar olması yönüyle de öne çıkıyor. 
Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu’nda 2 Ayrı Programa Daha Öğrenci Alınacak
BEÜ’DE Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu bünyesinde Makine Programı ve Mimari Restorasyon Programına öğrenci alınacağı kaydedildi. 
Seramik ve Cam Tasarımı Programı Öğrenci Alacak
Ahlat Meslek Yüksekokulu bünyesinde kısa zaman önce Seramik ve Cam Tasarımı Programı açıldı. Bu programa bu yıl itibariyle ilk kez öğrenci alımı gerçekleştirilecek. 
Öte yandan Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu bünyesindeki Çevre Sağlığı Programına ve Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu bünyesindeki Muhasebe ve Vergi Uygulamaları Programına da öğrenci alınacağı kaydedildi. 
Rektör Prof. Dr. Yardım: “Üniversitemize ve şehrimize Hayırlı olsun...”
Bitlis Eren Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erdal Necip Yardım, konuya ilişkin yaptığı açıklamada yeni açılan Temel İslam Bilimleri Tezli Yüksek Lisans Programına ilave olarak birçok bölüme öğrenci alınmasının kabul edildiğini ve yeni bölüm ve programların açılması konusunda çalışmalara devam edildiğini söyledi. Yapılan çalışmaların Üniversitemize ve şehrimize hayırlı olmasını dileyen Rektör Prof. Dr. Yardım; “Yeni bölüm ve programlar açarken ülkemizin, bölgemizin ve şehrimizin ihtiyaçlarını karşılayabilecek nitelikte ve öğrencilerimizin ilgi gösterdiği meslek dalları olmasını dikkate aldıklarını” ifade etti.
 
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum