Belediye Çalışanlarına PCR Testi Yapıldı

Belediye çalışanlarına PCR testi yapıldı. Bitlis, Tatvan Ve Mutki’de görev yapan belediye personeline Covid-19 PCR testi yapıldı.

Belediye Çalışanlarına PCR Testi Yapıldı
29 Aralık 2020 - 15:55

Belediye çalışanlarına PCR testi yapıldı. Bitlis, Tatvan Ve Mutki’de görev yapan belediye personeline Covid-19 PCR testi yapıldı.

“Bitlis Belediyesi Personeline Covid-19 Testi”

Bitlis Belediyesi, koronavirüs salgını kapsamında sahada 7/24 hizmet veren tüm personeline Covid-19 testi yaptırdı.
Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgınına karşı ilk günden bu yana tedbirlerini en üst seviyede tutan Bitlis Belediyesi, hem kendi personellerini hem de halkı koruma amacıyla, tüm personelini covid-19 testine tabi tuttu. Tüm birimlerde aynı uygulama gerçekleştirilirken, belediyenin tüm alanları ise dezenfekte ediliyor.
Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Bitlis Belediye Başkanı Nesrullah Tanğlay; “Özellikle vatandaşla birebir muhatap olan sahada hizmet veren tüm personeller ve halk ile direk temas halinde bulunan bütün çalışanlarına, Sağlık Bakanlığı aracılığı ile kendi istekleri doğrultusunda test yaptırdıklarını” kaydetti.
Başkan Tanğlay; “Belediyemizde çalışan personelimize maske, mesafe ve hijyen konusuna dikkatli davranmaları konusunda sürekli uyarılarda bulunuyoruz. Hizmet binamız başta olmak üzere tüm birimlerimizde çalışmalar yürütüyoruz. Gerek bilgilendirme çalışmalarımız gerekse de sahadaki tedbirlerimizle, yaygın hale gelen bu salgını inşallah kontrol altına alacağız. Bu süreçte özveriyle çalışan sağlık personellerine ve belediye çalışanlarına teşekkür ederim” dedi.

“Tatvan Belediyesi Personeline Covid-19 Testi”


(Covid19) salgınına karşı tedbirlerini en üst seviyede tutan Tatvan Belediyesi, salgın kapsamında sahada 7/24 hizmet veren ve hizmet binasında görevli tüm personeline test yaptırdı.
Covid19 salgınına karşı ilk günden bu yana tedbirlerini en üst seviyede tutan Tatvan Belediyesi, hem kendi personellerini hem de halkı korumak amacıyla tüm personelini teste tabi tuttu. Sahada 7/24 hizmet veren tüm personeline hizmet binasında ve dış birimlerde test yaptıran Tatvan Belediyesi, belediyenin tüm alanlarında ise dezenfeksiyon işlemlerini periyodik olarak gerçekleştirmeye devam ediyor. İlçe geneline daha sağlıklı ve güvenle hizmet etmek için Covid19 testi yaptıran belediye personelleri, yapılan uygulamadan memnuniyeti dile getirdi.
Tatvan Belediyesi olarak hizmet binasında vatandaşlara hizmet veren ve sahada çalışan tüm personellere test yapıldığını belirten Tatvan Belediye Başkanı Mehmet Emin Geylani; “Bu testimiz geniş kapsamlı bir test oldu. Toplum içerisinde belirti göstermeyen vakalarda olabilir veya kişi hasta olduğunu bilmeyebilir. Burada amaç bunların tespitini sağlamak. Pozitif vaka varsa da bunun izole edilmesi. İlçe Sağlık Müdürlüğümüzden böyle bir talebimiz oldu. Personelimizin maksimum düzeyde katılımını sağlamaya çalışıyoruz. Tüm personellerimizin vatandaşlarımız ile temas kurma ihtimali olduğu için yayılmanın önüne bu şekilde geçebiliriz” dedi.

Tatvan Belediyesi İş Güvenlik Uzmanı Ekrem Kaya yaptığı açıklamada; “Belediye olarak Covid19 başlangıcından bu yana tedbirlerimizi aldık Bugünde yaptığımız çalışma tüm belediye personellerimize PCR testi yapılıyor. Vatandaşlarımızla sürekli temas halinde olan belediye personellerimize Covid19 testini yaparak hem personelimizin sağlığını korumayı amaçlıyoruz hem de personellerimizden kaynaklı muhtemel yayılmanın önüne geçmeyi hedefliyoruz” dedi.

“Mutki Belediyesi Personeline Covid-19 Testi”
Toplum sağlığı merkezi Hekimleri ve çalışanları Belediyemizi ziyaret ederek Çalışanlarımıza yönelik Covid-19 testi çalışmalarında bulunmuşlardır. Çok değerli Sağlık çalışanlarımızın bu anlamlı ve değerli hizmetleri için teşekkürlerimizi sunarız.  


FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum