Bayraklıtepe'ye Van Gölü Manzaralı Seyir Terası

Adilcevaz Gabanlar mevkiinde bulunan Bayraklıtepe bölgesinde 400 metrekare alan üzerinde içerisinde kafeterya ve restaurant bulunan Van Gölü manzaralı seyir terasının çalışmaları başladı.

Bayraklıtepe'ye Van Gölü Manzaralı Seyir Terası
20 Eylül 2021 - 12:09
Adilcevaz Gabanlar mevkiinde bulunan Bayraklıtepe bölgesinde 400 metrekare alan üzerinde içerisinde kafeterya ve restaurant bulunan Van Gölü manzaralı seyir terasının çalışmaları başladı. Van Gölü’nden 100 metre yükseklikte ve 7 metre uzunluğunda kurulacak olan seyir terası ve dinlenme alanları sayesinde, ilçeye gelen misafirlerin ve ilçe halkının gölden daha fazla istifade etmesi sağlanacak.

Adilcevaz Belediyesi ve Konya Büyükşehir Belediyesi işbirliğiyle, Adilcevaz Gabanlar mevkiinde bulunan Bayraklıtepe’ye göl seviyesinden 100 metre yükseklikte seyir terası yapılacak.

Adilcevaz Belediye Başkanı Necati Gürsoy, projenin ilçe turizmine çok büyük katkısı olacağını ifade ederek; “Van Gölü havzasının en güzel sahillerini içerisinde barındıran ilçemizdeki Gabanlar Mevkiinde bulunan Bayraklıtepe’de kardeş belediyemiz olan Konya Büyükşehir Belediyesinin desteğiyle başlattığımız çalışmayla seyir terası, kafeterya ve restaurant yapıyoruz. Bu alanın çevre düzenlemesini yaparak etrafına korkuluklar yapacağız. Yine aynı şekilde ön tarafına 7 metre uzunluğunda cam seyir terası yapacağız. İnsanlar cam terasa çıktığında alttan gölün suyunu görebilecek. Bu projemiz tamamlandığında çevremizin en prestijli yerlerinden biri olacak. Buranın işletmesini adı bilinen kurumsal bir işletmeye vermeyi düşünüyoruz. Burası yaz kış ilçemiz halkına ve çevre yerlerden gelecek olan misafirlerimize hizmet verecektir. Projemizin kafeterya ve restaurant finansmanını sağlayacak olan Konya Büyükşehir Belediyesine teşekkür ediyorum” dedi.

 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum